سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (یکشنبه) در مراسم اختتامیه رویداد ایده‌نگاری بحران  کرونا  و مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 ، اظهار داشت: جا دارد از شورای نگهبان تشکر کنم که با وجود اینکه تضمین حفظ سلامتی مردم با نهاد دیگری است در این راستا به فکر هستند و متد ورود آنها علمی و به اشتراک گذاشتن جامعه است.

وی عنوان کرد: حقیقتا مسئله کویید-۱۹ کوتاه مدت نیست. شاید الان بتوان گفت برای سه تا پنج سال آینده کشور و جهان مسأله اصلی اقتصاد، فرهنگ و... کرونا است. با توجه به اینکه هر لحظه مدل این ویروس تغییر می‌کند، باید برای مدت طولانی به آن اندیشید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در انتخابات با توجه به اینکه عنصر محوری مکتب امام اهمیت دارد، سطح مشارکت انتخابات افزایش پیدا خواهد کرد زیرا این انتخابات حساس است و انتظار مشارکت وجود دارد. رقابت‌ها در این انتخابات جدی است.

قاضی زاده هاشمی افزود: تبلیغات میدانی را نمی‌توان از انتخابات جدا کرد در نتیجه باید فکری کرد که اگر قرار است اتفاق بیافتد متناسب با استانداردهایی باشد که منجر به شور انتخاباتی شود.

وی ادامه داد: نکته دیگر روز رای گیری است که باید بتوانیم با رعایت استانداردها و پروتکل های بهداشتی رای را اخذ کنیم. روز رأی گیری، آراء مبتنی بر کاغذ است و با خودکار و در صف های طولانی انجام می‌شود و در صف‌ها با هم وارد صحبت می‌شوند، از حالا باید فرآیند رأی‌گیری با دقت  مورد توجه قرار گیرد. باید بررسی شود که در مدت شمارش آراء وضعیت چطور است و از حالا باید به آن فکر کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شاید بتوان برای انتخابات با هزینه بیشتر، به برگه‌های رأیی که ویژگی ضد ویروس داشته باشد رسید و چنین شرایطی را مهیا کرد.