​در حالیکه مقامات صهیونیست مدعی دست داشتن ایران در انفجار کشتی‌ متعلق به خود در خلیج عمان هستند، سفیر سابق این رژیم نیز به تکرار اظهارات واهی علیه کشورمان پرداخت.

بنا به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، دنی دانون، سفیر سابق رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در ادعاهایش عنوان کرد: ما سکوت نخواهیم کرد. ایرانی‌ها بهای سنگین هر گونه تجاوز به اسرائیل را خواهند پرداخت.

روز گذشته «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، مدعی شد ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد ایران عامل هدف قرار دادن کشتی صهیونیستی در دریای عمان بوده است.

رسانه صهیونیستی کان نیز در گزارشی مدعی شد کشتی که روز پنج شنبه در خلیج عمان منفجر شد متعلق به آبراهام اونگار، تاجر صهیونیست و از نزدیکان یوسی کوهن است. این رسانه صهیونیست در گزارش ادعایی خود ایران را عامل احتمالی انفجار مذکور اعلام کرد. پیشتر نیز کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد انفجار این کشتی ناشی از موشک شلیک شده از سوی یک کشتی ایرانی رخ داده است.

سازمان دریانوردی انگلیس روز جمعه اعلام کرد یک کشتی این کشور در دریای عمان منفجر شده است. این حادثه پنج‌شنبه شب به وقت محلی انگلیس روی داده و تحقیقات در حال انجام است.