ولی اسماعیلی، نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به آخرین اخبار فروش خدمت سربازی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند افرادی که باقیمانده جریمه غیبت بیش از۸ سال از خدمت وظیفه عمومی خود را تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه نکنند، مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌شوند.

وی افزود که در جلسه علنی دیروز مجلس و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی بند ب تبصره ١١ به تصویب اکثریت رسید.

اسماعیلی ادامه داد: بر اساس بند د تبصره ١١، دولت مکلف است اقساط باقیمانده جریمه غیبت بیش از ۸ سال از خدمت وظیفه عمومی افرادی که تا پایان سال ۱۳۹۷ متقاضی پرداخت اقساطی این جریمه‌ها بوده و موفق به پرداخت بخشی از اقساط آن در سال ۱۳۹۹ شده‌اند را وصول و به‌حساب خزانه واریز کند. افرادی که تا پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به تسویه اقساط خود اقدام نکنند مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌شوند.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اشاره به آخرین اخبار فروش خدمت سربازی گفت: در لایحه قانون دیده‌شده است افرادی که بالای 8 سال غیبت داشتند و پولی که باید به دولت بپردازند و تا به امروز نتوانستند تسویه کنند را به‌صورت اقساطی پرداخت کنند.

هنوز در مورد فروش سربازی افرادی که به‌تازگی 8 سال غیبت آن‌ها کامل شده، بحثی نشده است

وی افزود: فعلا در خصوص خرید سربازی برای افرادی که به‌تازگی 8 سال غیبت آن‌ها کامل شده است بحثی نشده است و در این لایحه موردی در این خصوص دیده نشده است.

اسماعیلی ادامه داد: هنوز بحثی در خصوص خرید سربازی برای متقاضیان جدید نشده است و به‌طورمعمول بعد از یک ماه از شروع سال جدید اگر این موضوع تعیین تکلیف شود اعلام می‌کنند.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: احتمال می‌رود در صورت نهایی شدن این موضوع، مبلغ خرید برای متقاضیان جدید افزایش پیدا کند.