حجت‌الاسلام حسن شجاعی ، نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به آخرین موارد در دستور کار این کمیسیون گفت: در حال حاضر مسئله کاداستر در دستور کار کمیسیون اصل 90 قرار دارد و در همین راستا هفته آینده جلسه‌ای را با حضور ریاست سازمان ثبت‌اسناد و املاک برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: این قانون از سال 93 تصویب‌شده و قرار بوده است که 5 ساله اجرایی شود اما متأسفانه تا پایان سال 98 فقط 6 درصد اجرایی شده است. بنابراین از دستگاه‌های مرتبط در خصوص چرایی عدم اجرای این طرح سؤال می‌شود.

شجاعی عنوان کرد : ما هم‌اکنون مشغول بررسی موضوع هستیم تا مشخص شود چرا اجرای این قانون به تأخیر افتاده است. همین‌طور در روزهای آتی مشخص خواهد شد که چگونه می‌توان به اجرای این قانون سرعت بخشید.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 ادامه داد: یک موضوع دیگر «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» است. همان‌طور که تمام مردم اطلاع دارند اختلافاتی بین دولت و مجلس درمورد اجرای این قانون وجود داشت.

شجاعی در انتها تصریح کرد : به‌زودی جلسه‌ای در کمیسیون در خصوص این موضوع برگزار خواهد شد و ما کیفیت اجرای این قانون را توسط سازمان انرژی هسته‌ای مطالبه خواهیم کرد و توضیحات آن‌ها را در این مورد می‌شنویم که اگر مغایرتی دراین‌بین وجود داشته باشد در مقابل آن ایستادگی می‌کنیم و مانع خواهیم شد.