حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در  مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 در صحن مجلس ظهر فردا پنجشنبه 14 اسفندماه پایان می‌یابد.

وی افزود: از فردا بعدازظهر و در روز جمعه در دو نوبت صبح و عصر رسیدگی کمیسیون به موارد ارجاعی می‌پردازد و صبح روز شنبه 16 اسفندماه جلسه علنی مجلس برای بحث و بررسی درباره موارد رسیدگی شده در کمیسیون تلفیق تشکیل می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: نکته مهم و ضروری که در اینجا وجود دارد این است که رسیدگی به لایحه بودجه نباید مجلس را از انجام وظایف نظارتی خود باز دارد و نمایندگان نباید از نظارت بر امور اجرایی  غافل بمانند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: پیشنهاد من که به رئیس مجلس نیز ارائه کردم این است که رسیدگی به لایحه بودجه هم که تمام شود، نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود نروند و در تهران بمانند و بر امور اجرایی نظارت دقیق داشته باشند.

وی افزود: قیمت کالاهای اساسی به ویژه میوه، مرغ و دیگر مایحتاج ضروری مردم از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و کمیسیون‌های تخصصی مجلس با تشکیل جلسات کمیسیون‌های خود از مسؤولان اجرایی در این باره توضیح بخواهند.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: یکی دیگر از مسائلی که باید به طور جد مورد رسیدگی و توجه قرار گیرد افزایش هزینه بیمه شاخص ثالث خودروهاست که باید با دقت میزان افزایش آن مورد بررسی قرار گیرد.