« سعید خطیب زاده » سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در توئیتی با اشاره به اظهارات مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا درباره قحطی در یمن و همچنین بمباران و محاصره مردم یمن توسط نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان نوشت: عربستان سعودی با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی بار دیگر مردم تحت محاصره و دچار قحطی یمن را بمباران می کند.

وی افزود: عربستان باید این کشتار را متوقف کرده و به این جنگ علیه مسلمانان و اعراب پایان دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: ۶ سال گذشته است و خیال واهی فتح «سه هفته‌ای» یمن محقق نشده است. زمان آن است که بیدار شوید.

گفتنی است، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا با اشاره به قحطی در یمن، گفت که بیش از ۴۰۰ هزار کودک دچار سوء تغذیه حاد هستند و اگر به سرعت مداوا نشوند، از دنیا خواهند رفت.

به گزارش فارس، فروردین ۱۳۹۴ عربستان سعودی اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن کرد و جنگ و محاصره مردم یمن از آن زمان ادامه دارد. جمهوری اسلامی ایران در همان ابتدای بحران یمن، طرحی چهار ماده ای را پیشنهاد داد و در این مدت از همه ظرفیت های خود برای حل و فصل سیاسی بحران یمن استفاده کرد.

در آخرین رایزنی انجام شده در این خصوص محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تلفنی گفت و گو کردند.دبیرکل سازمان ملل متحد در این تماس تلفنی با تشریح آخرین اقدامات سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ یمن، خواستار تداوم تلاش‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن شد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران نیز در مصاحبه ای از آمادگی ایران برای گفت‌وگو درباره پایان جنگ یمن خبر داد.