محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه در جلسه  علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری ناظر بر ماده ۱۹۸ آئین نامه داخلی مجلس،اظهار کرد: روز گذشته مطالبی در سایت‌ها منتشر شد در مورد ایرادات شورای نگهبان در مورد بودجه، پس از آن دوستان شورای نگهبان با انتقاد از این مطالب اعلام کردند که شورا نظر رسمی را هنوز اعلام نکرده و ما مردد شدیم که چیزی که منتشر شده نظرات شوراست یا خیر.

وی افزود: سپس متوجه شدیم کمیسیون تلفیق تشکیل شده و تا نیمه‌های شب نیز مشغول فعالیت و تلاشند. اولا من از کمیسیون تشکر می‌کنم که در بررسی لایحه تسریع کردند، اما ما امروز صبح نیز روی تبلت‌ها به لایحه دسترسی نداشتیم.

زنگنه بیان  کرد: در سیستم‌های رایانه‌ای نیز امکان خواندن عملا نداشتیم چرا که موقع رأی گیری از دسترس ما خارج می‌شود و در حال حاضر نیز به چیزی رأی می‌دهیم که حتی وقت مطالعه آن را نیز نداشتیم.

وی تاکید کرد: لذا از هیات رئیسه محترم می‌خواهم با توجه به حجت شرعی که بر عهده تک تک ما نمایندگان است به طوری عمل کنند که آئین نامه کاملا رعایت شود و به طور شفاف برای نمایندگان روشن باشد که چگونه بودجه بررسی و تصویب شده است.

قالیباف در پاسخ تذکر این نماینده گفت: آنچه در مجلس بررسی و چاپ شد تفاوتی با نظر شورای نگهبان نداشته است و بررسی بودجه و تامین نظر شورای نگهبان براساس آئین نامه انجام شده است ضمن آنکه بخش عمده موضوعات شورای نگهبان رفع ابهام بود نه اصلاح اساسی، همچنین ایرادات مدنظر شورای نگهبان و همچنین اصلاحات شورای نگهبان در اختیار نمایندگان قرار گرفت به اضافه اینکه موضوعات اعاده شده از شورا در کمیسیون بررسی می‌شود و به صحن نمی‌آید و این براساس آئین نامه است و آئین نامه به طور کامل رعایت شده است.