محمود عباس زاده ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به زیاده‌خواهی‌های تکراری غربی‌ها در مورد برجام بیان داشت: گروه بایدن همان تیمی هستند که زمان اوباما بود. همان زمان طراحی‌های به‌زعم خودشان فلج‌کننده را علیه ملت ایران اجرا کردند و در دولت ترامپ اجرا شد.

وی افزود: باب گفتگو از طرف ما با همه باز است و اهل مذاکره و مصالحه هستیم. ما اهل این هستیم که با گفتگو مسائل را حل کنیم. به مذاکره اعتقادداریم اما در مذاکره‌شان و حقوق طرف‌های مذاکره‌کننده باید رعایت شود. بایستی حق طرف مقابل را مذاکره به رسمیت شناخت.

*اگر قرار به محاکمه در برجام باشد، غرب باید محاکمه شود

عباس زاده تأکید کرد: مذاکره محاکمه نیست تازه اگر هم قرار باشد طرفی هم محاکمه شود این‌طرف غربی هستند. ما به تعهدات خودمان عمل کردیم اما آن‌ها ملت ما را به بدترین شکل ممکن تحریم کردند حتی مواد لازم جهت ساخت دارو و واکسن‌های مقابله با کرونا رو هم تحریم کردند که این تحریم‌های ضد بشری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: تنها تفاوت بایدن و ترامپ روش‌های آن‌ها است اما اهدافشان یکی است. به نظر من در داخل کشور یک جریانی از نیروهای سیاسی خوش‌بینانه به سیاست‌های بایدن نگاه می‌کنند.

او ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد و طرف‌های غربی به هیچ‌کدام از تعهدات خودشان عمل نکردند، به‌ویژه اروپایی‌ها که در مرداد سال 97 تعهدات یازده‌گانه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران مشخص کرده بودند و برای برداشته شدن تحریم‌ها هیچ قدم مثبتی توسط آن‌ها برداشته نشد.

عباس زاده یادآور شد که به همین دلیل مجلس یازدهم طی یک اقدام منطقی و عدالت محور برای دفاع از حقوق ملت ایران مصوبه قاطعی را تصویب کرد و پای اجرای این مصوبه ایستاده است.

این نماینده مجلس درانتها عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه طرف مقابلش به هیچ‌کدام از تعهدات خود پایبند نیست لازم دید در سیاست‌های خودش تجدیدنظر کند و با مصوبه مجلس شرایط کشور از حالت انفعال به حالت فعال تبدیل شد و طبیعتاً ملت ایران درحرکت روبه‌جلوی خودش به‌ویژه درزمینهٔ فنّاوری هسته‌ای متوقف نخواهد شد و با سرعت برنامه‌های خودش را جهت استفاده صلح‌آمیز فنّاوری هسته‌ای با سرعت و کیفیت بیشتر دنبال خواهد کرد.