حزب موتلفه اسلامی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای تیم نامزد‌های در تراز ریاست جمهوری خود را اعلام کرد.

در بیانیه روز چهارشنبه این تشکل اصولگرا آمده است: در آستانه قرن پانزدهم هجری، سال نو و نوروز زیبا را تبریک و تهنیت گفته، امیدواریم سالی سرشار از صلح، آرامش، برکت و سلامت باشد.

این بیانیه افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و با بیداری ملت‌ها در قرن چهاردهم تحولی عظیم در ایران و جهان پدید آورد و اکنون در گام دوم به رهبری امام خامنه‌ای تکاملی نوین را نوید می‌دهد.

حزب موتلفه اسلامی افتخار دارد که در گام اول با نظر صریح امام خمینی (ره) و در حضور ایشان در سال ۱۳۴۲ شکل گرفت و نقش محوری و تشکیلاتی مردمی و ارزشگرایی را در نیمی از این قرن پرماجرا ایفا کرد و امیدوار است که در گام دوم در خط ولایت و امامت و در تداوم حرکت مردمسالاری دینی نیز بتواند همچنان نقش محوری و تکاملی را در تحقق بیانیه گام دوم با برخورداری از تجربیات گرانبها و نیرو‌های متخصص و متعهد و پشتوانه شهدای بزرگوار و یاران ثابت قدم خود ایفا نماید.

این بیانیه خاطرنشان کرد: در شرایط حاضر انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا و عشایر برگزار می‌شود و قطعا انتخاب خوب، آثار و ثمرات خوبی را به دنبال خوبی خواهد داشت.

حزب موتلفه اسلامی در انتخابات شورا‌های اسلامی در ۳۱ استان با سیاست استقلال استانی و همراهی و همگرایی با همه نیرو‌های ارزشگرای استان و روحانیت و مردم کوشش داشته که فهرست انتخاباتی از عناصر متدین و اصلح و کارآمد و پاک و برخوردار از تخصص‌های لازم برای اداره مطلوب شهر‌ها و روستا‌ها را به مردم معرفی کند.

این بیانیه تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری نیز حزب موتلفه اسلامی، سیاست وحدت را دنبال کرده و ضمن احترام به همه داوطلبان و نامزدها، سیاست رقابت سالم و اخلاق محور را به آنان توصیه می‌کند و معتقد است که هر نامزد و طرفداران او می‌توانند با معرفی اثباتی خود فضای آرام و مطلوب برای شناخت نامزد‌ها و برنامه‌های آنان را فراهم آورند تا انتخاب خوب مردم، در کمال آگاهی و شناسایی صحیح و کامل صورت گیرد. تخریب‌ها و توسل به بداخلاق‌ها و سیاه نمایی‌ها، فضای شاداب انتخابات را آلوده می‌سازد و جز زیان و آسیب نتیجه‌ای نخواهد داشت.

حزب موتلفه اسلامی، شخصیت‌های واجد شرایط و در تراز نامزد ریاست جمهوری خود را که از رجال سیاسی مذهبی انقلاب و نظام هستند و دارای دانش و تجربه، کارآمدی و کارایی، انگیزه و سلامت و طهارت اقتصادی هستند و برخوردار از پشتوانه حزبی پاک و انقلابی و شبکه مردمی سراسری هستند به مردم عزیز و همه فعالان سیاسی در زمان مقتضی معرفی می‌کند تا بر اساس شاخص‌ها و رهنمودهای، ولی امر مسلمین، از بین داوطلبان، فرد اصلح و ارجح برای اداره امور اجرایی مناسب با برنامه گام دوم انقلاب مشخص شود و انتخاب خوب حاصل گردد.

این بیانیه افزود: تیم نامزد‌های در تراز ریاست جمهوری شامل شخصیت هایی، چون آقایان اسدالله بادامچیان،  سید مصطفی میرسلیم، محمد حسین نیکنام، مهندس حسین انواری، حمیدرضا ترقی می‌باشند که جملگی مورد اعتماد ملت و بزرگان روحانی و ملی هستند و از بین آنان متعاقبا نامزد واحد معرفی خواهد شد.

حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: این نیرو‌های ارزشمند دارای تخصص‌های لازم و تجربیات کافی بوده و هریک از آنان برنامه‌های اقدامی و عملی برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور و تعامل با همه نیرو‌های علاقمند به خدمت به میهن، ملت و نظام را در دستور کار خود دارند.

این بیانیه افزود: حزب موتلفه اسلامی مومن به رهبری مدبرانه امام خامنه‌ای و بصیرت و حسن انتخاب ملت، برای رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران اسلامی، سالی سرشار از موفقیت و برکت را از خداوند متعال مسئلت می‌نماید و برای رفع بلیه جهانی کرونا، ضمن آرزوی سلامتی، همگان را به رعایت همه توصیه‌های بهداشتی و دعا در ماه‌های شعبان و رمضان دعوت می‌کند. «یادمان باشد پیروزی در گرو انتخاب خوب است»