شبکه آمریکایی فاکس نیوز در گزارشی به پیشرفت برنامه موشکی ایران و نیز ساخت سایت‌های جدید پرتاب موشک‌های بالستیک پرداخت.

این شبکه در گزارش خود اعلام کرد تصاویر ماهواره‌ای نشان دهنده آن است که ایران سایت‌های جدید پرتاب موشک‌های بالستیک درست کرده است. این شبکه سپس با اشاره به یکی از سایت‌های زیرزمینی موشک‌های بالستیک گفته است بر اساس تصاویر ماهواره‌ای که به دست فاکس نیوز رسیده، این سایت پس از آنکه سکوی پرتاب جدید ساخته شد، تقریبا آماده به کار است.

این شبکه همچنین با اشاره به یکی از این مکان‌ها و پیشرفته بودن آن، گفته است با در نطر گرفتن مکان جغرافیایی و عارضه نگاری (توپوگرافی) موجود از محل، به محض آنکه این مجتمع تکمیل شود و به ظرفیت عملیاتی کامل برسد، دیگر به راحتی نمی‌توان آن را با وسایل مرسوم از میان برد.

در گزارش فاکس نیوز همچنین به شهر موشکی جدیدی سپاه پاسداران ایران که روز دوشنبه از آن رونمایی شد، اشاره شده و گفته شده است: سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه یک تأسیسات موشکی زیر زمینی را افتتاح کرد؛ اگرچه مقامات جمهوری اسلامی مکان آن را فاش نکردند؛ اما فیلم پخش شده از آن در تلویزیون دولتی ایران، نشان دهنده ده‌ها موشک آماده به استفاده بود.

این شبکه همچنین گفته است: در حالی که ایران ظرفیت‌های نظامی اش را توسعه می‌دهد، اعضایی از کنگره آمریکا در حال درخواست از رئیس جمهور بایدن هستند تا مسأله موشک‌های بالستیک را در هر تلاش دیپلماتیک آتی در خصوص توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قرار دهد. هفته گذشته گروهی متشکل از ۱۴۰ نماینده آمریکایی نامه‌ای را به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا فرستادند و از دولت بایدن خواستند تا این موضوع را در دستور کار قرار دهد.