حجت الاسلام احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اینکه در کمیسیون به دنبال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۰ هستیم، گفت: دولت اصرار داشت که بحث رتبه بندی معلمان را اجراکرده است اما این موضوع محقق نشده و تنها حقوق معلمان در سال گذشته درصدی اضافه شده بود.

وی با بیان اینکه طبق سند تحول بنیادین باید معلمان بر اساس سابقه عملکرد رتبه‌بندی شوند، ادامه داد: اجرای این طرح سازوکار‌های مشخصی دارد که آموزش و پرورش باید آن‌ها را فراهم کند، البته در این راستا در کمیسیون جلساتی را با مسئولان این وزارتخانه داشتیم.

نماینده همدان در مجلس با تاکید بر اینکه در رتبه بندی باید سوابق و پایه‌های پژوهشی معلمان نیز در نظر گرفته شود که این موضوع در آموزش و پرورش تاکنون اجرایی نشده است، افزود: یکی از موضوعاتی که بر اساس سند تحول بنیادین باید اجرا شود بحث رتبه بندی معلمان است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه در کمیسیون به دنبال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان هستیم، اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین از آموزش و پرورش خواسته ایم که هرچه سریعتر بحث رتبه بندی را اجرا کند، البته نمایندگان طرحی در این زمینه تدوین کرده بودند و دولت نیز اخیراً طرحی را به همین منظور به مجلس ارائه کرده که ممکن است این طرح با لایحه را با یکدیگر ادغام کنیم.