«وئام وهاب» رئیس حزب «التوحید العربی» لبنان طی پستی در توئیتر، استقامت جمهوری اسلامی ایران در قبال سالها تحریم و عدم معامله عزت ملی خود را ستود.

 

 

وی در این پست نوشت:« روند مذاکره ایران با شش کشور [بزرگ]،اگر بیانگر چیزی باشد، این است که کشوری در این جهان وجود دارد که خود و عزت ملی‌اش را با وجود همه فشارها و تحریم‌ها محترم می‌شمرد.»

وئام در ادامه نوشت: «[ایران] عزت خود را بر سر گرسنگی، محرومیت و تحریم  معامله نکرد و به آن‌چه که می‌خواست، رسید.»

دومین جلسه حضوری نشست کمیسیون مشترک‌  برجام  که از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه در وین از سر گرفته شده بود، دیروز (جمعه ۲۰ فروردین) به پایان رسید. ارائه گزارش رایزنی‌های فنی صورت گرفته در جلسات گروه‌های کارشناسی «لغو تحریم“ و «هسته‌ای» مهمترین دستورکار نشست دیروز بود. 

در نشست دیروز، نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده‌های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی‌های کارشناسان ایران و کشورهای ۱+۴ را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند. 

«سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت: «این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف‌های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت».