فداحسین مالکی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «افکارنیوز» تاکید کرد: اقدامات، تهدیدات و خرابکاری های اسرائیل و امریکا تاثیری در اراده و موضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات ندارد.

وی افزود: پیش از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها ، سال ها کشور معطل غرب و آمریکا بود و بسیاری از فرصت های داخلی و حتی فرصت های آسیایی نادیده گرفته شد. اکنون نیز ایران از موضع خود که همان کلام قطعی رهبر انقلاب در مورد برجام و آمریکاست کوتاه نمی آید.

مالکی ادامه داد: در هفته گذشته اتفاقات مهمی رخ داد که هرکدام باعث روشن تر شدن مسیر دیپلماسی و مقتدرتر شدن ایران شد. خرابکاری در سایت نطنز و تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران نشان داد که غربی ها با از سرگرفته شدن مذاکرات حضوری مجددا سعی دارند تا اهرم های فشار ایران علیه خودشان را کاهش دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: اما کشور ما سال های متمادی است که تحت حمله و دشمنی نظام سلطه قرار دارد و هیچگاه با این اتفاقات عقب نشینی نکرده است. بنابراین چنین اقداماتی نه تنها باعث ترس یا واهمه ایران نمی شود بلکه باعث افزایش قدرت و دانش متخصصان خواهد شد.

مالکی ابرازکرد: طبق کلام و تاکید رهبر انقلاب همچنان تاکید می کنیم تا زمانی که آمریکا دست از زورگویی و تحریم های ظالمانه خود برندارد ما نیز اقدامی درراستای اجرای تعهدات انجام نخواهیم داد. 

او درانتها خاطرنشان کرد: درنتیجه کشورهای غربی و کسانی که نگران نفوذ و قدرت ایران هستند در زمان محدودی که دارند، فکری به حال خودشان کنند.