علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی امروز (چهارشنبه) با «گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه درباره راهکار سیاسی بحران سوریه و استمرار گفتگوهای کمیته قانون اساسی این کشور گفت و گو کرد.

خاجی ضمن اشاره به گفتگوهای اخیرش با هیأت روسیه درباره سوریه، تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری در سوریه براساس قانون اساسی کنونی برگزار خواهد شد و باید به قانون اساسی این کشور احترام گذاشته شود.

به گزارش فارس، خاجی روز گذشته در تهران با «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه درباره اوضاع سوریه گفت و گو کرد. دو طرف بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه تأکید کردند. 

خاجی در گفت و گو با پدرسون همچنین اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از تلاش های پدرسون در خصوص استمرار گفتگوهای قانون اساسی و برگزاری نشست آینده آن کمیته حمایت می کند. 

پدرسون با ابراز خرسندی از حمایت های کشورمان در این باره، عنوان کرد که در حال گفتگو با طرف های سوری به منظور آماده سازی و برگزاری نشست ششم کمیته قانون اساسی سوریه است و به مشورت های خود با بازیگران مهم به ویژه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.