محمود عباس زاده مشکینی در رابطه با اهداف پشت پرده موضع گیری حقوق بشر ی ۲۲۰ نماینده کنگره ایالات متحده علیه ایران، گفت: آمریکا اکنون با مشکلات سیاسی و اجتماعی جدی در داخل کشورش مواجه است و به وضوح می توان نقض حقوق بشر را در این سرزمین مشاهده کرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انسجام سیاسی و داخلی ایالات متحده در وضعیت شکننده ای قرار دارد، اظهار کرد: بنابراین به نظر می رسد قانونگذاران آمریکا باید تلاش کنند مشکلات کشور خودشان را برطرف کنند زیرا مردم این کشور دچار مشکلات فراوان هستند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها همواره تلاش می کنند برای خود دشمن تراشی کنند تا بتوانند از این طریق افکار عمومی کشورمان را منحرف کنند، ادامه داد: به عنوان مثال مشاهده می شود در زمان های مختلف مسائلی مانند یازده سپتامبر، شکل گیری داعش و غیره را رقم زدند تا بر مشکلات داخلی خود سرپوش بگذارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی نمایندگان کنگره ایالات متحده در تلاش هستند با موضع گیری های مختلف مانند حمایت از مردم ایران و محکوم کردن کشورمان به نقض حقوق بشر، نگاه ملت های دیگر را از مسائل داخلی آمریکا منحرف کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین نباید فراموش کرد این روزها شاهد برگزاری مذاکرات هسته ای در وین هستیم از این رو آمریکایی ها تلاش می کنند با چنین موضع گیری هایی زمینه طرح مسائلی مانند حقوق بشر و غیره نسبت به ایران و ضرورت گفتگو در مورد آنها را فراهم کنند.