جعفر قادری در خصوص اهداف پشت پرده جریمه ۴۳۵ هزار دلاری شرکت آمریکایی به اتهام نقض تحریمها ی ایران همزمان با دور جدید مذاکرات هسته ای ، گفت: کاخ سفید همواره ادعای صداقت می کنند اما همواره از ابزار تحریم و ایجاد محدودیت علیه کشورها استفاده می کنند تا سیاست هایشان محقق شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع سیاستمداران آمریکایی ها در زمان های مختلف تلاش کردند تحریم هایی با موضوعات گوناگون مانند موشکی، حقوق بشری، هسته ای، مسائل منطقه ای، اقتصادی و غیره علیه کشورمان اعمال کنند تا منافع‌شان تامین شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون جمهوری اسلامی ایران در شرایطی قرار دارد که به راحتی می تواند روابط اقتصادی خوبی با کشورهایی مانند چین داشته باشد، ادامه داد: ارتقاء سطح روابط ایران با کشورهای دیگر برای غربی ها خصوصا آمریکایی ها ناخوشایند است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکایی ها صحبت از مذاکره برای بازگشت به برجام تاکید دارند اما در واقعیت طور دیگری رفتار می کنند، افزود: به عبارتی سیاستمداران کاخ سفید نمی توانند از ابزار تحریم برای فشار به ایران استفاده کنند زیرا دست کشورمان برای پیشبرد اهدافش بسته نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع زمان اعمال فشار حداکثری گذشته است لذا اکنون کشورهای غربی باید در اجرای سیاست هایشان نسبت به ایران بازنگری کنند./