​حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 19 اردیبهشت) در جلسه علنی و در تذکری اظهار داشت: عدم تعهد در برابر قدرت‌های سلطه‌گر در اصل 152 قانون اساسی وجود دارد.

وی افزود:ظریف وزیر خارجه صحبت‌هایی کرده است که به تعبیر مقام معظم رهبری همان سخنان دشمنان و سخنان مسؤولین آمریکایی است که با اصل 152 قانون اساسی مغایرت دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: ظریف در سخنان خود تحریف کرده است و بحث چگونگی انتشار فایل صوتی وی موضوع دوم محسوب می‌شود و درحقیقت تحریف موضوع اصلی است.

سلیمی گ فت: ظریف اعلام کرده که آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود اما دیدیم به چه راحتی خارج شد؛ ظریف قدرت نظامی ایران را در برابر قدرت نظامی آمریکا در سخنرانی‌اش در دانشگاه تهران تضعیف کرد که تمامی این موارد تحریف  محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد ظریف در زمینه تحریف سابقه‌دار است.

وی گفت:‌سخنان ظریف علیه سردار دل‌ها تحریف تاریخ بوده و علیه نظام جمهوری اسلامی است؛ آیا کسی با این زمینه فکری می‌تواند از منافع جمهوری اسلامی دفاع کند؟

نماینده محلات در مجلس گفت: آیا کسی با این زمینه فکری که موجب خسارت محو برجام و تحمیل آن به کشورمان شده است می‌تواند از منافع ایران دفاع کند.

سلیمی خاطرنشان کرد:‌این سوال وجود دارد که هم اکنون در مذاکرات وین گویا قصه تلخ برجام در حال تکرار است.

وی گفت:‌سکه‌هایی که برخی افراد به عنوان پاداش بعد از برجام گرفتند برای چه بوده است این در حالی است که این افراد حق مأموریت خود را دریافت کرده‌اند.

وی در پایان گفت: بحث جنگ و صلح و بحث میدان و دیپلماسی به چه منظوری توسط برخی افراد عنوان می‌شود.