احمد حسین فلاحی ، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز با اشاره به قطعی مکرر برق در سطح کشور بیان کرد: مشکل قطعی ناگهانی برق نه‌تنها در سیستم بانکی که بسیاری از صنایع را دچار مشکل کرده است و به همین جهت در مجلس نمایندگان زیادی اعتراض و تذکر خود را در سامانه ثبت کردند.

وی افزود: قطعی برق در بسیاری از مراکز و صنایع اثرات نامطلوبی بسیاری دارد که به نظر می‌رسد در بحث پدافند غیرعامل و مسائل امنیتی این موضوع دیده می‌شود و باید هم وزارت نیرو و هم دولت مورد تذکر جدی قرار گیرند. نباید از این مشکلی که به وجود آمد به‌سادگی عبور کنیم تا مجدداً تکرار شود.

*بسیاری از نیروگاه‌ها نیاز به اورهال دارند

فلاحی تشریح کرد که کمبودی در تولید برق نداریم. هرچند بسیاری از نیروگاه‌های کشور نیاز به اورهال دارند و باید در بسیاری از مناطق به سمت انرژی‌های پاک و نیروگاه‌های نسل جدید برویم. چراکه عمر مفید بسیاری از نیروگاه‌هایی که تا به امروز استفاده‌شده، تمام‌شده است و برخی دچار مشکلاتی شده‌اند. لذا اگر برای این موضوع چاره‌اندیشی نشود سایر نیروگاه‌ها نیز به همین سرنوشت دچار می‌شوند.

نماینده همدان در مجلس بیان داشت: بسیاری از این نیروگاه‌ها با سوخت مازوت کار می‌کنند که خود همین موضوع مشکلات زیادی را برای ما در آینده خواهد داشت. به نظر می‌رسد در این مورد از لحاظ مدیریتی باید بهتر عمل می‌کردیم تا چنین مشکلی پیش نیاید.

این نماینده مجلس یازدهم اظهار داشت: این موضوع خطرات زیادی در بخش بیمارستانی و صنایع در آینده دارد و خسارت‌های قابل‌توجهی از این ناحیه متوجه کشور خواهد شد. از طرف دیگر قطعی برق در تابستان برای صنایع، شرکت‌ها و مردمی که در مناطق گرمسیر هستند بسیار سخت و تحمل گرمای هوا طاقت‌فرسا می‌شود. باید هرچه سریع‌تر تمهیداتی اندیشیده شود.