محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات جمهوری ارمنستان عصر امروز (چهارشنبه) و در آخرین برنامه سفر کوتاه خود به ارمنستان، با «آرمن سرکیسیان» رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط دوستانه و تاریخی دو ملت، تعهد کشورمان به صلح و ثبات در منطقه را یادآور شد و آمادگی جمهوری اسلامی برای کمک به تلاش‌ها در راستای حل اختلافات کشورهای همسایه را اعلام و بار دیگر بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه و رعایت حقوق بین‌الملل تاکید کرد.

* ایران را شریک و دوستی قابل اعتماد می‌دانیم

آرمن سرکیسیان رئیس‌جمهور ارمنستان نیز با تاکید بر این‌که ارمنستان، ایران را شریک و دوستی قابل اعتماد می‌داند، بر اهمیت بالای تعمیق روابط دوجانبه بین ایران و ارمنستان تاکید کرد.

در این دیدار طرفین بهره گیری از ظرفیت‌های موجود جهت گسترش روابط دو کشور را ضروری خواندند.

ظریف که امروز و بعد از سفر به باکو، وارد ایروان شد، امروز با سرپرست وزارت خارجه و همچنین سرپرست نخست‌وزیری ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نیکول پاشینیان سرپرست نخست وزیری ارمنستان در دیدار ظریف، روابط با ایران را دارای اهمیت راهبردی برای کشورش خواند و‌ از این که مرز دو کشور همواره مرز دوستی و امنیت بوده ابراز خرسندی کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با «آرا آیوازیان» سرپرست وزارت خارجه ارمنستان، قفقاز را منطقه‌ای حیاتی و حفظ امنیت و آرامش آن را موضوع امنیت ملی ایران برشمرد.