هزار آمریکایی دیگر ظرف ۲۴ ساعت قربانی کرونا شدند

 در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و شش مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۵۹۱ هزار و ۹۴۷ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۰ هزار و ۱۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده آمریکا  به ۳۳ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۱۶ نفر رسید.

مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار قربانیان کرونا در آمریکا کاهش و شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور مجدداً افزایش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ مترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۳۳ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۰۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۶۰۶ هزار و ۱۷۹ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۵ میلیون و ۳۵ هزار و چهار نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۶۴۰ هزار و ۴۲۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا با سه میلیون و ۷۷۹ هزار و ۹۹۸ مورد ابتلا و ۶۲ هزار و ۹۸۶ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۹۴۶ هزار و ۸۴۱ مورد ابتلا و ۵۱ هزار و ۲۸۸ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با دو میلیون و ۹۷ هزار و ۲۰۰ مورد ابتلا و ۵۳ هزار و ۱۸۱ مورد فوتی در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت  بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً  «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی اعلام کرد که مقام‌های بهداشت و درمان آمریکا آمار واقعی تلفات مرتبط با کرونا را اعلام نمی‌کنند.

وی همچین طی نشستی پیش‌بینی کرد که که شرایط کرونایی این کشور در اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۱ بد‌تر خواهد شد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا نیز طی یک سخنرانی ملی اعلام کرد که پیشرفت‌هایی در زمینه مقابله با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا در دوران ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری وی حاصل شده است اما هنوز نیاز به اقدامات بسیار زیادی برای شکست این ویروس می‌باشد.

وی تصریح کرد که در یکصد روز اول ریاست‌جمهوری وی بیش از ۲۲۰ میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ به مردم آمریکا تزریق شده است و توضیح داد: «پس از آن که من قول دادم ۱۰۰ میلیون دُز واکسن در اولین یکصد روز ریاست‌جمهوری‌ام تزریق شود، هم‌اکنون بیش از ۲۲۰ میلیون تزریق واکسن کرونا در ۱۰۰ روز انجام گرفته است».

دانشگاه جانز هاپکینز همچنین گزارش کرد که تاکنون ۲۸۸ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۸۲۴ دُز واکسن کرونا در سراسر ایالات متحده تزریق شده است اما با این وجود، علی‌رغم ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۶۸ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۱۴۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان سه میلیون و ۴۹۴ هزار و یک نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیارد و ۷۳۷ میلیون و ۲۹۳ هزار ۴۱۴ دُز واکسن کرونا در سراسر جهان تزریق شده است.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۲۷ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۵ مورد ابتلا و ۳۱۵ هزار و ۲۶۳ مورد فوتی و برزیل با ۱۶ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۴۰ مورد ابتلا و ۴۵۴ هزار و ۶۲۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.