محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود در صدا و سیما در گفتگویی اظهار داشت: ان شاءالله با برنامه‌هایی که پیاده خواهد شد بتوانیم در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ که عملاً کارهایمان شروع می‌شود یک حرکت بسیار جدی در تولید، اشتغال و به ویژه راه اندازی تولیدات و راه اندازی مجدد اشتغال‌های از دست رفته اقدام کنیم.

وی عنوان کرد: در مساله صادرات، بازارهای صادراتی را پیگیری می‌کنیم و کاری خواهیم کرد که بازارهای صادراتی که تجار ما در اختیار گرفتند را برای خود حفظ کنیم. من روی بازار منطقه خیلی حساب کردم. قطعاً با ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه، یک بازار ۲۰۰ و خرده‌ای میلیون نفری را در اختیار داریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: امیدوارم بتوانیم در فاصله دو، سه ماه اول ابتدا تورم را کنترل کنیم تا روند فزاینده آن کنترل شود و سپس تا آخر سال بتوانیم حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد تورم فعلی ۴۶ درصدی را کاهش دهیم.

مهرعلیزاده بیان کرد: برای اینکه واقعاً عملیاتی صحبت کنیم، باید بگویم که ما به کاهش تورم به رقم‌های پایین‌تر مانند زیر ۱۰ درصد یا یک رقمی شدن آن فکر می‌کنیم که حداقل ۳ تا چهار سال طول می‌کشد.

وی افزود: امیدوارم با برنامه‌ای که ریخته شده و اگر بی مشکل پیش برویم تا انتهای چهار سال تورم را تک رقمی کنیم و حتی شاید بتوان به رقم‌های پایین‌تر هم رساند.