علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، گفت: رقابتهای انتخاباتی نامزدها باید محل رقابت برنامه‌ها و طرح‌های تحول‌آفرین در عرصه سیاست، فرهنگ و اقتصاد باشد.

وی امیدبخشی را از مهمترین مولفه‌های کارآمدی برنامه‌های انتخاباتی دانست و افزود: دلسرد کردن مردم نسبت به آینده کشور گام نهادن در مسیر و خواست دشمنان است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تلاش مذبوحانه بوق‌های استکباری و برخی عوامل ناصالح داخلی برای دور کردن مردم از صندوق‌های رای خاطر نشان کرد: شرکت در انتخابات سالم‌ترین راه برای اصلاح امور کشور است.

کریمی‌ فیروزجایی انتخابات پرشور را پشتوانه محکم نظام در میادین گوناگون دانست و افزود: بسترسازی برای خلق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات راهبرد قطعی نظام است.

وی با تاکید بر لزوم توجه نامزدهای انتخاباتی به ظرفیت‌های قانونی کشور در عرصه تبلیغات افزود: نامزدها در هنگام ارائه برنامه‌ها و وعده‌های انتخاباتی باید ظرفیت‌های قانونی و امکانات موجود کشور را مدنظر داشته باشند و از آرمانگرایی صرف در وعده ها بپرهیزند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در همین راستا ادامه داد:هوشمندی و بصیرت بالای مردم مانع از رویاپردازی نامزدهای انتخاباتی است.

کریمی‌ فیروزجایی با تاکید بر لزوم هم‌راستایی ارکان مختلف نظام، گفت: تعامل و هم‌افزایی تمامی ارکان نظام و دستگاه‌های حکمرانی برای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی ضرورت دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی مردم بویژه جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب یادآورشد: حضور پرشور مردم بویژه جوانان در صحنه‌های گوناگون انقلاب توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهد کرد.