حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از ارائه گزارش وزیر نیرو درباره علل قطعی برق طی تذکری شفاهی، گفت: جای تاسف است که دولتمردان زمانی که برق با مشکل مواجه می شود می گویند باران نیامده است، زمانی که هوا آلوده می شود می گویند باد نیامده است و زمانی هم که مردم با مشکل تامین گوشت مواجه می شوند می گویند از آبزیان استفاده کنید!

وی بیان کرد: متاسفانه وزیر نیرو پاسخ دقیقی درباره نحوه اجرای قوانین به نمایندگان مجلس ارائه نداد و صرفا کلیاتی درباره علل قطعی برق ارائه داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان مصرف برق برای تولید رمزارزها در کشورمان خیلی زیاد نیست و می توانیم آن را مدیریت کنیم این در حالی است که رئیس جمهور گفته مخالف تولید رمزارزها است و باید این روند متوقف شود.

سلیمی اظهار داشت: تولید برق هسته ای بسیار ارزان است و جای تاسف دارد که دولت در این زمینه هیچ اقدامی انجام نداده است. علاوه بر این لازم است دولتمردان و به ویژه وزیر نیرو توضیح دهند که معاهده پاریس تا چه حد در عدم توسعه نیروگاه های هسته ای ما اثر داشته است.

وی بیان کرد: ایران صرفا ۶۰۰ مگاوات برق برای تولید رمزارز مصرف می کند، اما دولتمردان مشکلات را به جاهای دیگر ارتباط می دهند و گویا ابر و باد و مه و خورشید و فلک همه مقصر هستند اما مدیریت آقایان هیچ ایرادی ندارد.