مالک شریعتی نیاسر در نشست علنی امروز (یکشنبه 9 خرداد) مجلس شورای اسلامی  در تذکری به رئیس بانک مرکزی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز شده است، گفت: آقای همتی اخیراً گفته اید؛ می خواهید صدای خاموش مردم باشید! و گفته اید برای حل سریع مشکلات اقتصادی برنامه دارید! این در حالی است که شما از سوی آقای روحانی رئیس بانک مرکزی شدید که این کارها را انجام دهید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: اما بدانید علت صدای خاموش مردم چیست. صدای مردم خاموش شده است، چون شب خوابیدند و صبح بلند شدند و دیدند ارزش پول در جیبشان یک سوم شده است. علت صدای خاموش مردم این است که شب خوابیدند و صبح بیدار شدند و دیدند ارزش سهامشان یک دوم شده است، صدای مردم خاموش شد، چرا که شب خوابیدند و صبح بیدار شدند و دیدند قیمت بنزین، مرغ و دیگر کالاهای اساسی چندین برابر شده و باید امروز دلیل صدای خاموشی مردم را این موارد دانست.

سخنگوی کمیسیون انرژی خطاب به رئیس کنونی بانک مرکزی گفت: آقای همتی؛ دغدغه شما باید معطوف به حل مشکلات فوق می شد، نه اینکه امروز در جایگاه مطالبه گر به وضع موجود انتقاد کنید.