علی نیکزاد رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  طی حکمی سید صولت مرتضوی را به عنوان معاون هماهنگ کننده ستاد مرکزی و مردمی انتخاباتی دولت مردمی ایران قوی ۱۴۰۰ منصوب کرد.

در حکم مرتضوی آمده است:

" برادر گرانقدر جناب آقای سید صولت مرتضوی با سلام و تحیت و صلوات بر محمد و آل محمد با عنایت به سوابق و تجارب، ارزشمندی‌ها و توانمندی‌های علمی و اجرایی شما و از آنجا که ستادهای مردمی خودجوش بسیاری در سراسر کشور برپا شدند و گروه‌ها و جریان‌ها و اقشار گوناگون مردم گردهم آمدند تا دولت مردمی را برای ایران قوی ۱۴۰۰ رقم بزنند، هماهنگی و هم‌افزایی میان ایشان و روسای محترم شورای هماهنگی ستادهای مردمی انتخاباتی استانها و مراکز ضرورت داشته و همتی مدبرانه می‌طلبد.

افزون بر آن همکاری این ستادها با ساختارهای رسمی برگزار کننده انتخابات لازم و بایسته است از این‌رو جنابعالی را به عنوان معاون هماهنگ کننده ستاد مرکزی و مردمی انتخاباتی دولت مردمی ایران قوی ۱۴۰۰ منصوب می‌نمایم و تدبیر نوآورانه و شبکه سازی مردمی و هماهنگی میان کلیه ارکان ستادهای مرکزی و مردمی در مرکز و استانها برای برپا شدن انتخاباتی پرشور از اهم وظایف جنابعالی است.

از شما و همه همراهان عزیز فعال در ستادها انتظار دارم با انتقاد از رویکردها و سیاست‌های ذیل نمونه ای از فعالیت های انتخاباتی سالم مردمی و الگو را پایه ریزی و سازماندهی نمایید.

۱. تمسک به اهل بیت علیه السلام و حضرت صاحب روحی فدا و پایبندی به اصول اخلاقی اسلامی و رعایت قانون در تمامی مراحل انتخابات.

۲. پرهیز از تبدیل شدن عرصه انتخابات به مسابقه قدرت و تبدیل آن به کارزار خدمت رسانی و خیرخواهی به مصداق راهبرد فست قبل خیرات.

۳.  تاکید بر جهاد امید آفرینی در تبلیغ ها و عدم وجود بن بست برای کشور با وجود عزم و اراده جوانان متخصص و برنامه های تنظیم شده.

۴. تبیین و بسط گفتمان پیشرفت و عدالت در فضای عمومی جامعه.

۵. استفاده فراگیر از نیروهای جوان مومن بانشاط توانمند و باد و تلاش برای جذب حداکثری و استقبال از همه سلیقه های دلبسته به سربلندی ایران عزیز.

۶. حفظ آرامش و پرهیز از تنش و هرگونه سیاه‌نمایی و تخریب نامزدهای دیگر.

۷. مراقبت جدی بر عدم استفاده از بیت المال و اموال عمومی هشت پرهیز از اسراف و تبذیر در تبلیغات انتخاباتی و استفاده از روش‌های نوین ابتکاری و کم هزینه.

۹. حفظ و رعایت احترام کرامت و حقوق مردم در تمامی اقدامات و برنامه های انتخاباتی.

۱۰. تلاش همه جانبه برای فعال سازی ظرفیت های مردمی در قالب پویش هر خانه یک ستاد.

امید است در انجام کار رضایت خداوند متعال و گره گشایی از مشکلات مردم باشد توفیق شما را در این مسیر از حضرت حق خواستارم.

علی نیکزاد"