محمدرضا صباغیان نماینده بافق در مجلس گفت: گرانیها ی امروز بر مردم فشار آورده و نفس اقشار ضعیف را گرفته است و از همه بدتر افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن است؛ چقدر از این موضوع خبر دارید.

وی ادامه داد: سال گذشته اگر برای اجاره یک منزل مسکونی مبلغ 270 میلیون به عنوان ودیعه مسکن پرداخته می‌شد امسال همان مالک مبلغ 550 میلیون تومان برای همان مسکن تعیین کرده است. در این شرایط مستأجر باید در یک سال گذشته ماهانه 20 میلیون تومان حقوق بیشتر دریافت می‌کرده تا تنها بتواند مبلغ ودیعه را بپردازد. مردم در این شرایط تحت فشار قرار گرفته‌اند؛ شما در این زمینه چه اقدامی انجام داده‌اید و چگونه نظارت می‌کنید؟

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس تصریح کرد: اگر مردم هیچ چیز نخرند و هیچ چیز نخورند و نپوشند حتی نمی‌توانند مبلغ اجاره را بپردازند تا جایی که بعضی از افراد مجبور شدند که به حاشیه شهرها بروند و یا به طور کل محل و سبک زندگی خود را تغییر دهند.

صباغیان یادآور شد: فساد، اختلاف طبقاتی، خودکشی و طلاق نتیجه این وضعیت است بنابراین باید وزیر راه و شهرسازی در این خصوص پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: ما در مجلس اقدام خوبی در زمینه مالیات بر خانه‌های خالی انجام دادیم اما متأسفانه مشکلی از وضعیت بازار مسکن حل نشد و صدای مردم در این زمینه شنیده نشده است.