علی اکبر بسطامی با اشاره به سفر رئیس مجلس به استان محروم ایلام گفت: بنا به دستورات مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم مخصوصا در شروع اجلاسیه دوم مبنی بر اینکه مجلس در کنار مردم باشد، از این روی در روز چهارشنبه هفته جاری شاهد حضور دکتر قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی در استان محروم ایلام خواهیم بود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس بیان کرد: رئیس مجلس از گذشته مدنظر داشت که از استان ایلام بازدید داشته باشد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا این سفر به تعویق افتاد، بعد از دیدار تصویری با رهبر انقلاب، رئیس مجلس در نظر گرفت که بازدید از محروم ترین استان ها کشور را در دستورکار قرار دهد تا اولین سفر در دومین اجلاسیه مجلس یازدهم رقم بخورد.

وی افزود: این سفر یک روزه خواهد بود، بازدید هایی از مناطق مختلف استان ایلام و به ویژه جنوب استان انجام می شود، عمده برنامه هایی که در نظر گرفته شده است بازدید از پروژه های زیر ساختی مانند تونل کویر کوه در حوزه جنوب استان و همین طور بازدید از سامانه گرمسیری ایلام انجام خواهد شد،  این پروژه از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات داشته و بیش از 17 هزار هکتار از زمین های مرزی و مناطق گرمسیری استان را آبیاری می کند، این پروژه مهمترین پروژه ملی-استانی است.

این نماینده مجلس مطرح کرد: توجه به مناطق بسیار محروم تر استان از برنامه های دیگر این سفر است و از شهرستان سیروان و پمپاژ آب به زمین های این شهرستان نیز بازدید می شود. در بخش دیگر، رئیس مجلس با مردم محروم این منطقه دیدار خواهند داشت، دکتر قالیباف محروم ترین منطقه را برای بازدید مردمی در نظر گرفته است.

بسطامی عنون کرد: از مناطق آزاد، بازارچه‌های مرزی و پروژه راه اربعین بازدید به عمل می‌آید تا به مشکلاتی که در مسیر اتمام این پروژه ها ایجاد شده، رسیدگی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: قالیباف درباره پروژه های بزرگ مادر تخصصی در حوزه نفت و گاز بررسی های لازم را خواهد داشت و در پایان سفر یک روزه جلسه شورای اداری با حضور مسئولین اجرائی در استانداری تشکیل می شود.