جلال رشیدی کوچی در گفتگو با افکارنیوز با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخابات باید وعده‌های قابل تحقق به مردم دهند، گفت: جامعه ما به سطح بالایی از سواد رسانه‌ای و آگاهی دست یافته‌ است و نامزدهای انتخابات نباید در تبلیغات خود عوام فریبی کنند.

وی متذکر شد: در دوره‌های قبلی انتخابات ، برخی از نامزدها به مردم وعده پرداخت پول می دادند و در آن مقطع مردم به این وعده ها توجه می کردند اما قطعاً دیگر این وعده‌ها کارساز نیست و تاثیری در آرای مردم ندارد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته امروز هم می‌بینیم که متاسفانه برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌هایی را به صورت عدد و رقمی می‌دهند و هر کدام عددی را مطرح می‌کنند اما اکثر مردم این روزها دیگر ذره‌ای روی این وعده‌ها تامل نمی‌کنند.

رشیدی کوچی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید به گونه‌ای به مردم وعده دهند، که خدای نکرده به سخره گرفتن جایگاه انتخابات نباشد.

وی تاکید کرد: مردم به وعده‌های توخالی اهمیتی نمی‌دهند و این وعده‌ها هم هیچ تاثیری در رأی مردم قطعا نخواهد داشت و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید حتماً برنامه محور باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال، برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری می گویند که می خواهند نرخ تورم را کاهش دهند که این سوال پیش می آید که چگونه می خواهند این کار را انجام دهند؟ باید نامزدهای انتخابات برنامه‌های خود را ارائه دهند و نباید کلی گویی کنند.

رشیدی کوچی ادامه داد: علاوه بر این، نامزدهایی که وعده افزایش رقم یارانه‌ها را مطرح می‌کنند، باید بگویند که منبع این کار از کجا تامین می‌شود؟ آیا برای این کار باید خلق پول انجام شود و در نتیجه شاهد تورم در کشور باشیم؟

وی تاکید کرد: بر این اساس، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه‌های خود را به مردم ارائه دهند و از کلی گویی پرهیز کنند که اگر اینگونه باشند، قطعاً مردم آن وعده‌ها را می‌پذیرند و میزان مشارکتشان هم افزایش می‌یابد.