حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفتگو با افکارنیوز در واکنش به کسانی که هنوز هم به هجمه های خود را به شورای نگهبان به جهت ردصلاحیت برخی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ادامه می‌دهند، گفت: ما این روزها می بینیم که برخی از افراد هجمه هایی را نسبت به شورای نگهبان به جهت عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری مطرح می کنند در حالی که این افراد زمانی که خودشان برای تصدی مناصب مختلف از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفتند، طرفدار قانون اساسی و شورای نگهبان بودند. 

وی تاکید کرد: این افراد باید بدانند که تصمیمات شورای نگهبان فصل الخطاب است و آنان باید از تصمیمات شورای نگهبان تمکین کنند و به ناحق اعتراض خود را مطرح و رسانه‌ای نکنند. 

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حکم شورای نگهبان کاملاً به حق بوده است اما چون به ضرر برخی از افراد و جناح‌های سیاسی است، اعتراض های خود را مطرح می کنند که این کار غیرقابل قبول است که افراد و جناح‌های سیاسی رفتار دوگانه ای را نسبت به قانون و شورای نگهبان داشته باشند و زمانی که به نفعشان باشد، از قانون و شورای نگهبان تمکین و زمانی که به ضررشان باشد، از قانون و شورای نگهبان تبعیت نکنند و اعتراض‌های خود را مطرح نمایند. 

نقدعلی بیان کرد: این افراد باید بدانند که اگر می خواهند در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاهی داشته باشند، باید به احکام اسلامی و قانونی نظام جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارند و اقدامات غیرعقلانی از خود بروز ندهند. 

وی گفت: رفتار این افراد موید این ضرب‌المثل است که آنان برای یک دستمال، قیصریه ای را آتش می‌زنند. مسئله انتخابات مربوط به جناح های سیاسی نیست و کسانی که تاکنون هر گاه این دیگ برایشان می جوشید، دور آن تاب می‌خوردند و الان که می بینند به نفعشان نمی جوشد و به نفع ملت می‌جوشد، قاعده بازی را به هم می‌زنند، باید بدانند که دوران منفعت طلبی و گشتن حول محور منافع حزبی و جناحی گذشته است و باید در شرایط فعلی به جای دعواهای سیاسی، به فکر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشند و در این زمینه تلاش کنند. 

نقدعلی اظهار داشت: جناح‌های سیاسی و مشخصاً اصلاح‌طلبان که در این باره فرافکنی می‌کنند و می‌خواهند شکست خودشان را به گردن رد صلاحیت برخی از افراد بیاندازند، باید واقع نگر باشند و بار دیگر کارنامه خودشان را مرور کنند و به شعارهای روحانی در انتخابات مراجعه کنند و ببینند که در این هشت سال چه بلاهایی بر سر مردم آمد و دیگر دست از انتقاد از شورای نگهبان بردارند.