مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در نشست مشترک کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با کمیته‌های استانی این شورا،گفت: همانطور که می‌دانید شورای ائتلاف در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری با اسم جمنا آغاز به کار کرد و در آن دوره با هم‌افزایی همه نیروهای انقلاب ۱۶ میلیون رای اقلیت توسط رئیسی کسب شد.

وی افزود: پس از آن شورای ائتلاف با حضور دوستان و به دعوت آقای رئیسی تشکیل شد، در جلسات اول از ۵ نفر شروع کردیم و سپس به یک هم‌افزایی در جریان انقلاب رسیدیم و با یک سازوکار و برنامه ریزی در مجلس یازدهم موفقیت و پیروزی بزرگی به دست آمد و رهبری اولین بار فرمودند مجلس انقلابی.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این دوره با تلاش ها و فعالیت هایی که صورت گرفت، در همه استان‌ها و شهرستان‌های کشور شورای ائتلاف تشکیل شد و اکنون در سراسر کشور مجامع استانی و شورای استانی داریم.

چمران افزود: در تهران بیش از ۹۰ هزار ثبت‌نامی داریم که با رعایت موارد خاص و حساس که از تقلب در این راستا پیشگیری شود در پایان ۶۲ هزار نفر موفق به ثبت‌نام شدند. انتخابات درون مجمع تهران برگزار شد و اعضای مجمع از میان داوطلبان به میزان چهار برابر ظرفیت شورای شهر، انتخاب کردند.

وی در رابطه با تشکیل کمیته‌های ذیل شورای ائتلاف، گفت: در این دوره انتخابات یکی از موضوعات مدنظر ما کمیته‌های تخصصی بودند. ما در گذشته اقشار را داشتیم که ۲۲ قشر مانند صنعتگران، پزشکان، دانشجویان، فرهنگیان، مهندسان و ... بودند. اما در ادامه به این نتیجه رسیدیم که این تعداد باید بیشتر باشد، به همین دلیل و با یک سازماندهی دقیق و منسجم در این دوره کمیته‌های تخصصی را تشکیل دادیم که یکی از مهمترین آن‌ها «کمیته اقتصادی» است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: اولین فعالیتی که ما از این کمیته‌ها انتظار داریم ایجاد سازمان رأی است، پس از آن نیاز است که این کمیته‌ها برمبنای تخصص‌هایی که دارند بنشینند، مباحثه کنند و برای دولت آینده برنامه‌ ارائه بدهند.

چمران افزود: البته اول باید به پیروزی دست پیدا کنیم و بعد بتوانیم آن برنامه‌ها را اجرایی کنیم، در نتیجه طی این روزها که به روزهای پایانی انتخابات نزدیک می‌شویم باید از هر روشی که می‌توانیم، استفاده کنیم و به صورت آتش به اختیار برای جلب رأی مردم فعال شویم. به ویژه که از مدت‌ها قبل، حتی ماه‌ها قبل و سال قبل رسانه‌های بیگانه می‌گویند مردم کم در انتخابات شرکت می کنند؛ ما باید این را جبران کنیم.

وی تاکید کرد: صحبت های رهبری در روز ۱۴ خرداد یک صحبت مهم در حوزه انتخابات در جمهوری اسلامی بود از این رو باید مردم را راضی کنیم که پرشور در انتخابات شرکت کنند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی با قهر کردن و پشت کردن عملی نخواهد شد،افزود: باید بایستیم و از حق خودمان دفاع کنیم، حق ما یعنی حق تعیین سرنوشت خودمان و کشور که باید از آن استفاده کنیم.

چمران گفت: البته در کنار مشارکت حداکثری، انتخاب هوشمندانه هم یک اولویت مهم است که باید برای آن تلاش کرده و از رأی دادن هیجانی پرهیز کنیم.