رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود آنکه رهبر انقلا ب در سخنرانی سالگرد امام، نقش حساس و تعیین کننده مردم در جمهوری اسلامی را تبیین کردند، اما هنوز جریانی قدرتمند وجود دارد که نقش مردم را زینتی و ظاهری می‌داند و مبنای شرعی و حقوقی برای نظر و حضور مردم قائل نیست.

 محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سیصدمین جلسه شورا گفت: ده روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقیمانده است و امیداوریم فضای بخش قابل توجهی از جامعه که تاکنون عدم مشارکت درانتخابات است، تغییر کند.

 او ادامه داد: یکی از عوامل ناامید کردن مردم از صندوق‌های رای، احساس عدم تاثیر و سخن گفتن از بالا به پایین برخی مسئولان و نهاد‌های نظارتی است، عملکرد تبعیض آمیز صداوسیما نیز این احساس را در مردم تشدید می‌کند. امیدواریم در روز‌های آینده با تغییر رویکرد‌ها شاهد مشارکت هر چه بیشتر مردم باشیم.

هاشمی افزود: با وجود آنکه رهبرانقلاب در سخنرانی سالگرد امام، نقش حساس و تعیین کننده مردم در جمهوری اسلامی را تبیین کردند، اما هنوز جریانی قدرتمند وجود دارد که نقش مردم را زینتی و ظاهری می‌داند و مبنای شرعی و حقوقی برای نظر و حضور مردم قائل نیست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخش مهم دیگر سخنان رهبر انقلاب در گلایه و انتقاد از فضای ایجاد شده علیه کاندیدا‌های ردصلاحیت شده و تصریح برجبران توسط دستگاه‌های مسئول نیز با بی تفاوتی مخاطبان این انتقاد و مطالبه رهبری مواجه شده است و شاهد هیچگونه اقدام وجبران مسئولانه‌ای نبودیم.

محسن هاشمی افزود: عبور از توصیه ها، مطالبات و دستورات وسیاست‌های ابلاغی رهبرانقلاب توسط دستگاه‌ها و مسئولان مدعی ولایتمداری پذیرفته نیست و افکارعمومی انتظار دارد نهاد‌هایی که افراد و شخصیت‌ها را با عنوان عدم التزام به ولایت فقیه ردصلاحیت می‌کنند خود به ولایت فقیه ملتزم باشند.

او ادامه داد: از صداوسیما نیز که نقش پررنگی در فضای سرد و عدم مشارکت جویانه فعلی در انتخابات دارد، انتظار می‌رود در ده روز باقیمانده در عملکرد خود تجدید نظر کند و حداقل تا انتخابات فضای چندصدایی را در رسانه ملی حاکم کند.