محسن زنگنه ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نماینده مردم تربت‌حیدریه در تشریح اهمیت حضور مردم در صحنه انتخابات به «افکارنیوز» گفت: بر پایه نظرسنجی‌های انجام‌شده، پیش‌بینی می‌گردد مشارکت مردم بالای ۵۰ درصد و برخلاف فضایی باشد که معاندین درصدد القاء آن هستند. چراکه مردم انتخابات را وظیفه دینی خود می‌شمارند و آگاه‌اند که یک انتخاب درست چقدر در امنیت و جایگاه بین‌المللی کشور اهمیت دارد.

وی افزود: در ادوار گذشته انتخابات، دشمنان جمهوری اسلامی ایران کم نبودند. بنابراین همواره کسانی هستند که سعی می‌کنند مردم را از مسیر اصلی میدان انتخابات دور کنند که البته این اتفاق چه در سال‌های گذشته و در چه در سال جاری با شکست روبه‌روست.

*حضور در صحنه انتخابات برای برون‌رفت از شرایط فعلی

زنگنه تصریح کرد: تصور می‌گردد مردمی که وضع موجود گله‌مند هستند در میدان انتخابات حضور پیدا نمی‌کنند اما واقعیت آن است که این افراد به دلیل برون‌رفت از شرایط فعلی در این صحنه حاضر و با آگاهی تمام کاندیدای برتر را برمی‌گزینند.

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به‌طور حتم حضور در انتخابات مهم‌ترین ابزاری است که می‌تواند وضع موجود را تغییر دهد. لذا مردم باید به آن دسته از وعده‌های انتخاباتی که بار مالی دارد، با دقت بیشتری نگاه کنند و در خصوص آن دسته از وعده‌هایی که نامزدها در حوزه‌های عملیاتی و اجرا می‌دهند نیز به سوابق نامزدها نگاه کنند.