محمد باقری ، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در تشریح انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ و لزوم مشارکت حداکثری مردم در این میدان به «افکارنیوز» اظهار داشت: شرایط اقتصادی حال حاضر برای تمامی مردم نامساعد است. از سوی دیگر رقابت‌های سیاسی چندان پرشور نیست و همین امر موجب شده تا فضای انتخاباتی کشور، از مسیر اصلی خود فاصله بگیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود خطاب به شورای نگهبان فرمودند که در جریان عدم احراز صلاحیت به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد. به خودشان و خانواده‌هایشان نسبت‌هایی داده شد که معلوم شد خلاف است و فضای مجازی بدون هیچ قیدوبندی این مسائل را منتشر کردند.

این عضو کمیسیون اقتصادی گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان این موضوع خواستار جبران این اتفاق شدند اما شورای نگهبان تنها با یک اطلاعیه این بحث را خاتمه داد درحالی‌که شورای نگهبان می‌بایست فضای انتخاباتی پرشور توأم با رقابت شایسته را رقم می‌زد.

باقری تصریح کرد: در فضایی که رقابت کاندیداها در میدان انتخابات ۱۴۰۰ کم‌رنگ شده است، ضرورت دارد تا مردم با حضور حداکثری خود شور و رغبت را به انتخابات بازگردانند.

نماینده مردم بناب و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان این گفت‌وگو همچنین خاطرنشان کرد: دست به دست یکدیگر دهیم و به‌پاس خون شهدای گران‌قدر کشور مشارکت حداکثری در میدان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ خواهیم داشت.