حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز مسائل اقتصادی کشور و معیشت مردم را از مهمترین مشکلات کشور برشمرد و گفت: مشکلات اقتصادی با بیکاری، بدهکاری دولت و کسری بودجه توأمان شده و کار را برای دولت آینده و «سید ابراهیم رئیسی » دشوارتر کرده است.

وی افزود: البته سابقه و کارنامه رئیس جمهور منتخب بیانگر این است که برنامه، تدبیر و آمادگی خوبی برای مشکلات دارد و تا امرزو هرجا که بوده مشکلات را به نحو احسن حل کرده است. عملکرد رئیسی در آستان قدس و قوه قضائیه قابل تقدیر بوده است. بنابریان با این کارنامه و با روحیه و کار جهادی می توان در جهت بهبود شرایط گام برداشت.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه مشکلات بسیاری را برطرف کرد و با مفاسد یک مبارزه جدی شکل داد، تا حدی که سران فساد محاکمه شدند.

ابراهیمی تصریح کرد: همچنین راه اندازی ۲۰۰۰ کارخانه در حالی در کارنامه رئیسی است که این موضوع از وظایف رئیس قوه قضائیه نبود و وظیفه دولت بود، اما باز هم این کار انجام شد.

وی افزود: البته مهمترین ویژگی رئیس جمهور منتخب مردمی بودن است. او در همین شرایط کرونا فقط در دفترش حضور نداشت و سراغ مردم رفت، به استان ها سر زد، احوال مردم را پرسید و با درد آنها آشنا شد. این ویژگی هایی مثبت رئیسی است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: ابراهیم رئیسی از اول هم زندگی ساده ای داشته و هنوز هم زندگی ساده ای دارد و از آنجا که من از اول انقلاب با او نزدیک بوده ام و زندگی اش را زیر نظر داشتم، همیشه او را تلاشگر و جهادگر یافته ام. فکر می کنم در ریاست جمهوری موفق خواهد بود، همانطور که در قوه قضائیه و هرجای دیگر که مسئولیتی داشته درخشیده است.

ابراهیمی تاکید کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهور منتخب مستقل وارد میدان شده، امید است بتواند از همه نیروهای ارزشمند و با تدبیر و با برنامه استفاه کند. مشکلات کشور شاید در یکی دو سال اول و با سرعت برطرف نشوند اما با سوابق مثبت و روحیه جهادی و تلاشگری که وجود دارد امید داریم با یک برنامه مدون و با رهنمودهای مقام معظظم رهبری در حل معضلات به نتیجه برسیم.

وی در رابطه با رسیدگی به عملکرد مسئولان و مسببان وضع موجود، تصریح کرد: برخورد با کسانی که کسری بودجه را افزایش دادند، پول بدون پشتوانه چاپ کردند، نقدینگی را افزایش دادند و مسائلی مثل دلار چهار هزار تومانی را ایجاد کردند که کسی نفهمید اینها را به چه کسانی دادند در تصمیمات و تدابیر قوه قضائیه و رئیس جمهور منتخب است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: همه این اهداف زمانی به درستی محقق می شود که هر سه قوه قضائیه، مجریه و مقننه با هم هماهنگ باشند و اگر این هماهنگی ایجاد شود تحول بزرگی در کشور رقم خواهد خورد و مردم نیز طعم آرامش و رفاه را می چشند.