حملات شب گذشته نظامیان آمریکا به مواضع مقاومت عراق واکنش رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را نیز به همراه داشت.

نانسی پلوسی امروز دوشنبه در واکنش به حملات بامداد امروز مدعی شد اقدامات غیر قانونی آمریکا در خاک عراق برای هدف قرار دادن نیرو‌های مقاومت، در جهت حفاظت از نیرو‌ها و متحدان آمریکا صورت گرفته است!

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین مدعی شد این حملات در واقع پاسخی متناسب به تهدیدی خاص و جدی بوده است. حفاظت از نظامیان ما، یک اولویت است. شبه‌نظامیان حامی ایران از این تأسیسات برای حمله و تهدید خدمه نظامی آمریکا و متحدان‌مان استفاده می‌کردند

پیشتر نیز سناتور کریس مورفی اعلام کرد: انتظار داریم امروز در مورد حملات آمریکا به مرز سوریه و عراق گزارشی دریافت کنیم. این مقام آمریکا در ادامه نگرانی‌های جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای محافظت از نیرو‌های این کشور را قابل درک توصیف کرد. سناتور دموکرات یادآور شد حملات مکرر الگویی از خصومت را منعکس می‌کند که طبق قانون اساسی نیاز به تصویب کنگره دارد.

هماهنگی مقاومت عراق نیز ساعاتی پیش با صدرو بیانیه‌ای اعلام کرد حملات بامداد امروز آمریکا علیه مواضع خود را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

نیرو‌های آمریکایی ساعاتی پیش به دستور مستقیم بایدن به پایگاه‌های نظامی و انبار تسلیحات نظامی نیرو‌های مقاومت در مرز عراق و سوریه از جمله کتائب حزب الله و کتائب سید الشهدا حمله کردند و شماری را به شهادت رساندند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای ادعا کرد این حملات در جهت دفاع از منافع آمریکا و نیرو‌های نظامی این کشور در منطقه صورت گرفته است و طبق قوانین بین المللی این کشور حق دارد برای دفاع از مواضع خود دست به چنین عملیاتی بزند.