محمدکاظم انبارلویی معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اولویت‌های دولت آینده گفت: اولین اولویت دولت جدید، پاسخگویی به مطالبات معیشتی مردم است؛ این پاسخگویی با کنترل تورم و تثبیت نرخ ارزش پول ملی با حرکت از مسیر قانون بودجه است.

او افزود: در پایان سال دولت باید یک بودجه متوازن و بدون کسری داشته باشد تا بتواند ارزش پول ملی را تثبیت و هم تورم را کنترل کند.

انبارلویی ادامه داد: فوری‌ترین مسئله دولت سیزدهم، بودجه ۱۴۰۱ و برنامه هفتم است که دولت سیزدهم بتواند پس از استقرار در آبان و آذر ۱۴۰۰ به این امر اهتمام داشته باشد و اگر بودجه ۱۴۰۰ یا برنامه ششم اشکالاتی دارد، با تقدیم لوایحی، این اشکالات را برطرف کند.

معاون سیاسی حزب موتلفه در خصوص یکدست شدن سه قوه بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در دولت‌های پیشین، عدم هماهنگی و همکاری دولت با مجلس و قوه قضائیه بود؛ اگر سه قوه با هم یک صدا باشند، در پیشبرد مسائل موثر است.

او تصریح کرد: رئیسی باید در چینش وزرای خود خصوصا در وزارتخانه‌های اقتصادی طوری عمل کند که هماهنگی بین این وزارتخانه‌ها به اندازه کافی وجود داشته باشد تا مشکلاتی که امروز در بین وزرا وجود دارد، پیش نیاید.

انبارلویی در پایان گفت: دولت سیزدهم باید وقت زیادی برای وزرای اقتصادی خود و همچنین همکاری با قوه قضائیه داشته باشد تا بتواند با فساد اقتصادی مبارزه کند.