الیعزر مروم، فرمانده پیشین نیروی دریایی رژیم صهیونیستی نسبت به پیامدهای تداوم جنگ دریایی با ایران هشدار داد.

وی گفت: این جنگ به سود ما نیست زیرا فعالیت های اقتصادی و امنیتی اسرائیل در دریا از چین تا هند می رسد و ۹۷ درصد تجارت خارجی اسرائیل وابسته به فعالیت های دریایی است و ما امکانات لازم برای محافظت از تمام کشتی هایی که در این زمینه فعالیت دارند را نداریم.

این مقام پیشین صهیونیستی همچنین تاکید کرد: اسرائیل در سال های گذشته یک جنگ دریایی مخفی با ایران را به راه انداخته و کشتی هایی که برای سوریه نفت می فرستادن را مورد هدف قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون فخرفروشی مسئولان اسرائیل و درز اطلاعات درخصوص دست داشتن اسرائیل در این حملات باعث شد مهم‌ترین رکن این نوع جنگ ها که همان محرمانه بودن آن است از دست برود و ایران به این حملات پاسخ دهد.

این مقام صهیونیستی همچنین تاکید کرد: تغییر دولت آمریکا عملیات اسرائیل علیه ایران را برملا کرد به ویژه اینکه دولت جو بایدن تداوم حملات دریایی علیه ایران را نمی پذیرد بنابراین روزنامه نیویورک تایمز و غیره بدون هیچ تاخیری مسئولیت اسرائیل در این نوع عملیات را افشا می‌کنند.

روز شنبه به یک کشتی تجاری در اقیانوس هند که مالکیت آن تا چندی پیش متعلق به یک شرکت صهیونیستی بوده و به تازگی مالکیت آن به شرکتی انگلیسی منتقل شده است هدف حمله قرار گرفت. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با استناد به سخنان برخی مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی‌ شد که احتمالا توسط یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی یا کماندوهای ایران هدف حمله قرار گرفته است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود مدعی شد: به نظر می رسد این حمله، جدیدترین اقدام تلافی جویانه در سایه نزاع منطقه‌ای ایران و اسرائیل باشد.