بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط در پاسخ به این سوال که مسقط در آوریل گذشته میزبان محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه ایران بود ‌و ظریف در آن سفر با مسئولانی از حوثی های یمن دیدار کرد، نقش ایران در بحران یمن را چگونه توصیف می کنید، گفت: ما بر این باوریم که نقش ایران در راستای تلاش برای تحقق صلح و ثبات است.

وی در پاسخ به این سوال که با تغییر دولت آمریکا  و روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در ایران و نزدیک شدن بازگشت به برجام، آیا انتظار دارید که رفتار ایران نسبت به کشورهای منطقه تغییر یابد گفت: در صورتی که تمایل و اراده سیاسی به طور متقابل و از طریق گفت وگو و تفاهم وجود داشته باشد، تمام رفتارها قابل تغییر است. ما بر این باوریم که اکنون این تمایل و این اراده در راستای امنیت و ثبات منطقه است.

وزیر خارجه عمان در پاسخ به این سوال که آیا کشورش ابتکار عملی برای انجام گفت وگوهای منطقه ای با ایران را رهبری می کند، تاکید کرد: خیر، هیچگونه ابتکار عملی از این قبیل را رهبری نمی کنیم، هرگونه گفت‌وگوی منطقه ای باید از داخل کشورهای منطقه سرچشمه بگیرد و ما از این مساله که به سود تمام کشورهای منطقه است حمایت می کنیم.

بر اساس این گزارش، هیثم بن طارق، پادشاه عمان قرار است فردا به عربستان سفر کند و با پادشاه و ولیعهد این کشور دیدار و گفت وگو کند و گفته می شود که پرونده هسته ای ایران یکی از محورهای گفت وگوی آنان خواهد بود.