به گزارش افکارنیوز به نقل از کیهان ، اين همه هياهو در حاليست كه رياست محترم ديوان عدالت اداري صراحتاً اعلام نموده انحلال خانه سينما، بدليل صدور حكم انحلال توسط شوراي فرهنگ عمومي همچنان پابرجاست. سال گذشته و در حالي كه خانه سينما مرتكب تخلفات متعددي شده بود و مطالبه اي عمومي و گسترده از سوي اقشار مختلف جامعه براي برخورد با اين تشكل بوجود آمده بود بالاخره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اقدام به طرح دعوي عليه خانه سينما نمود. برشمردن تخلفات پرشمار اين خانه- كه به خانه امني براي ارتكاب جرايم گوناگون تبديل شده بود- مجالي ديگر مي طلبد كه به آن خواهيم پرداخت.

در زمستان سال گذشته حکم انحلال خانه سینما ابتدا توسط شورای فرهنگ عمومی و سپس توسط هیئت نظارت بر مراکز فرهنگی صادر گردید. هر یک از این ۲ مرکز، براساس رسالت قانونی خود و با استناد به قوانین رسمی کشور، این انحلال را اعلام کردند. پس از این احکام وزارت ارشاد در اقدامی عجیب از پیگیری شکایت خود و رسیدگی به تخلفات متعدد خانه سینما انصراف داد و به همین حکم انحلال بسنده نمود! این کوتاه آمدن، سبب تجری متخلفان و طرح شکایت علیه وزارت ارشاد در دیوان عدالت اداری گردید!

هرچند دیوان عدالت اداری به لحاظ قانونی، مکلف به رسیدگی به کلیه شکایات وارده است اما محتوای رای صادره که از یک سو خانه سینما را منحل و از دیگر سو به ارجاع دوباره موضوع به هیئت نظارت بر مراکز فرهنگی حکم می کند، تعجب برانگیز است و همین امر بوی کباب را به مشام گروه های فشار خانه سینما رسانده است! به هر حال تاکید ریاست محترم دیوان عدالت اداری بر اینکه انحلال خانه سینما به دلیل حکم شورای فرهنگ عمومی همچنان پابرجاست و نیز رای قاطع و مجدد هیئت نظارت بر مراکز فرهنگی که طی آن بار دیگر بر انحلال خانه سینما تاکید شده است، راه را بر غوغاسالاری افراد هرج ومرج طلب و گریزان از قانون بست و آنها را وادار به تمکین به قانون و خاموش کردن روزشمارهای افتتاح مجدد نمود.

با اين همه اين پرسش همچنان مطرح است كه چرا در شرايطي كه براي دايركردن يك مغازه ميوه فروشي نياز به اخذ مجوز و طي تشريفات قانوني است، يك تشكل غيرقانوني، سالهاي سال بدون اخذ هرگونه مجوزي فعاليت گسترده مي كند و دستگاه هاي مسئول مثل وزارت ارشاد يا قوه قضائيه اقدامي نمي كنند و تازه وقتي بعد از سالها اقدامي صورت مي پذيرد، آنقدر مبهم و ناكافي است كه زبان غوغا سالاران را به طلبكاري دراز مي كند!