به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر،جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامهای خطاب به نمایندگان مجلس نهم با اشاره به تصویب تسهیلات چندصد میلیارد تومانی بابت هزینه اسکان و ایابوذهاب و دفتر نمایندگان در بودجه ۹۱ خواستار لغو این مصوبه شد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:


نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم؛

معمار کبیر انقلاب در توصیه خود به نمایندگان اولین دوره مجلس شورای اسلامی فرمودند:

امید آن است که رسیدگى به حال مستضعفین و مستمندان کشور که قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر‌مى‏گیرد در رأس برنامه‏ها قرار گیرد. همین یک جمله کافیست تا ما را به تعجب وادارد که چه شده است امروز رفاه حال نمایندگان محترم در اولویت قرار گرفته است؟

برخی اخبار رسیده حکایت از این دارد که مبلغ زیادی(۴۵۰ میلیون تومان برای هر نماینده) که برای امر مسکن و خودرو نمایندگان اختصاص یافته است. این امکانات در حالی در اختیار نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد که مردم محروم و متوسط از کمترین تسهیلات و امکانات محروم هستند. از آنجا که به فرموده حضرت امام خمینی(ره) «مجلس خانه مردم و امید مستضعفان است» و نمایندگان باید در قول و عمل طرفدار «اسلام پابرهنگان زمین»، «اسلام مستضعفین»، «اسلام رنج دیدگان تاریخ»، «اسلام سیلی خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیت ها» باشند، نمایندگان ملت را به مشی عدالتخواهانه همراه با ساده‌زیستی دعوت نموده و به آنان یادآوری می‌کنیم که شما با رای همین ملت محروم و مستضعف به جایگاه نمایندگی رسیده‌اید و وظیفه دارید پاسدار حقوق مردم پابرهنه باشید. لذا پیشنهاد می‌شود در صورت هرگونه دریافت برای مسکن و خودرو، ترتیباتی فراهم آید تا در پایان دوره نمایندگی مبلغ دریافت شده به بیت المال مسلمین بازگردانده شود. ضمنا اجاره ساختمان توسط مجلس باید در مناطق متوسط و محروم تهران باشد و نه در مناطق اعیان‌نشین که نیاز به هزینه کردن میلیاردی از بیت‌المال مسلمین برای تامین مسکن نمایندگان باشد.

در پایان یادآوری می‌کنیم هرگونه دریافتی به صورت بلا‌عوض مطمئنا با نارضایتی مردم و عدالتخواهان همراه خواهد بود و این نه یک توصیه اخلاقی و یک مستحب که بر نمایندگان این مردم انقلابی واجب است.

این مساله نقطه سیاهی در شروع به کار مجلس نهم تلقی می‌شود. امید است که نمایندگان انقلابی و وفادار به آرمان‌های انقلاب از همین ابتدا با ایستادگی مقابل هر نوع انحراف کوچک و بزرگی نوید‌آور مجلسی توانمند برای دست‌یابی به آرمان‌ها باشند.