به گزارش افکارنیوز، محمد نبی حبیبی در گفتگو با مهر،در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از پیام مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه مجلس نهم چیست و چه توصیه ای به نمایندگان برای اجرایی شدن این پیام دارید؟ اظهار داشت: اگر مجلس نهم مفاد پیام معظم له را بعنوان خط مشی چهار ساله مجلس در نظر بگیرد بدون شک ما شاهد توفیق مجلس خواهیم بود از این رو معتقدم نمایندگان باید خواسته های مقام معظم رهبری را فصل الخطاب قرار دهند تا این توفیق به زودی محقق شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در پیام خود در مراسم افتتاحیه مجلس نهم بر قانون گرایی تاکید کرده بودند خطاب به دولتمردان گفت: هر قانونی که در مجلس به تصویب می رسد باید اجرایی شود و نباید برای اجرای آن بهانه تراشی کرد، البته ممکن است برخی از قوانین در اجرا با مشکلاتی روبه رو شود که مجلس می تواند باز آن قانون را مورد اصلاح قرار دهد اما نباید به هیچ وجه مقابل قانون ایستادگی کرد.

وی گفت: از این رو مسئولین دولتی باید توجه داشته باشند که هیچ بهانه ای برای عدم اجرای قانون موجه نیست.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: ممکن است در بعضی از موارد ما با قانون بدی روبه روبه شویم اما اجرا نکردن همان قانون از بی قانونی و اجرا نکردن آن بدتر است.

حبیبی همچنین با اشاره به اینکه برای مجلس نهم ماموریت ویژه ای قائل هستم، مهمترین ماموریت نمایندگان این دوره مجلس را پرداختن به حوزه اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم دانست و در ادامه با بیان اینکه برای مقام معظم رهبری نیز پرداختن به حوزه اقتصادی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است خاطر نشان کرد: ایشان سال ۹۰ را بعنوان جهاد اقتصادی نامگذاری کرده بودند و سال ۹۱ را در ادامه سال جهاد اقتصادی، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کردند به همین جهت این نامگداری ها اهمیت پرداختن به مسله اقتصادی را نشان می دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه در دولت های نهم و دهم اقدامات زیادی در حوزه اقتصادی انجام شده اما این عملکردها را شایسته اقتصاد مطلوب نمی بینم و معتقدم کشور نیازمند ایجاد رونق اقتصادی است که مجلس می تواند در این راستا نقش تاثیر گذاری را ایفا کند.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد اگر این موضوع به صورت جدی مورد توجه مجلس و دولت قرار گیرد ما دیگر شاهد تورم، گرانی ها و پررونق نبودن تولید نخواهیم بود.

به اعتقاد دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تاکید بر موضوع اقتصادی باید بصورت جدی در دستور کار مجلس نهم قرار گیرد.