به گزارش افکارنیوز، نمک نیوز نوشت:
یاد قدیم‌ها بخیر که دنبال درس و مشق بودیم و خیر سر کچل‌مان دوست داشتیم مرسومات دانش‌آموزی را رعایت کنیم و دکتر بشویم یا مهندس یا شاید هم خلبان…

راستش شما ممکن است یادتان نیاید و آدم دست به‌خیری هم پیدا نشده باشد که برایتان ماجرای روز اول مدرسه‌های ما را(که همیشه خدا وامصیبتا بود برای خودش!) تعریف کند.

در طول مدت این روز خفن، حداقل یکی از بچه‌های کلاس اول داشت گریه می‌کرد و کلاس دومی‌ها و سومی‌ها هم دنبال بهانه و راه دررو برای فرار از مدرسه بودند و صدالبته یک عده مشخص هم(که یقیناً آن باسابقه‌ترها بودند) طبق عادت معمول و رسم معهود، غیبت داشتند…

از سوی دیگر گویا ۱۰نفر از مجلسی‌های نهم نیز، اثبات فرمودند که خلف صالح همان مدارس قدیم بوده و روز اول مجلس را با غیبت آغاز کرده‌اند.

لازم به‌ذکر است که یک شاعرمسلک بیکارالدوله‌ای در زمانی نامشخص، شکر میل فرموده و فرموده بوده است:

سالی که نکوست از بهارش پیداست…

و صدالبته ایشان یک آدم بیخود و مغرضی تشریف داشته که حرفش اصلاً ربطی ندارد به مجلس معظم ما و کلهم اجمعین در هرکجای دنیا آدم بیکار بی‌عار پیدا می‌شود که شعر بیخودکی از خودش در کند.

در هر صورت ما که یادگرفته‌ایم همواره سوءظن داشته باشیم و فکرهای خوب‌خوب بکنیم و نمایندگان خودمان را همه‌جوره حمایت و ترغیب و تشویق بفرماییم، گشتیم و گشتیم و گشتیم و باز هم گشتیم، تا دلایل آبرومند و خوبی برای این مسأله(منظورنظرمان غیبت است) بیابیم و در قالب یک بسته پیشنهادی، بدهیم خدمت نمایندگان جدید و مستأجران تازه صندلی‌های سبز خانه ملت.

۱) جا ماندن از سرویس:

- آقا شما… آقای محترم… با شما هستم!

- با بنده هستین؟

- بله … شما؟

- بنده نماینده مردم(…) هستم.

- دیروز کجا تشریف داشتید؟

- از سرویس جامونده بودم.

- بسیار خوب! من غیبت شما رو موجه می‌کنم. فقط اگر حس می‌کنین لازمه مجلس سرویس داشته باشه، طرحش رو بنویسین بدین همکاراتون بهش رأی بدن تا دفعه بعد هم بتونین از این دلیل برای موجه کردن غیبت استفاده کنین!

***

۲) خشک نبودن لباس‌ها:

- جناب… اخوی…آقا… عمو…

- بله! با من هستین؟

- بله که با شما هستم! شما روز اول مجلس تشریف نداشتین؟

- خیر بنده چون لباسام رو شسته بودم، توفیق حضور نصیبم نشد.

- بله خوب موردی نداره. می‌تونید یه طرح مادام‌العمر بدین به مجلس که یه اشتراک رایگان خشکشویی و اتوبخار برای شما و همکارانتون بگیرن. فقط استدعامندم دفعه بعد یه دلیل بیار که باورمون بشه!

***

۳) بلد نبودن آدرس:

- آی آقا …کجا؟ کجا؟

- بنده نماینده دور نهم مجلس از حوزه انتخابیه…

- بله فهمیدم. میشه بفرمایید روز اول مجلس به چه مناسبت غایب بودین؟

- واقعیتش من آدرس دقیق مجلس را نداشتم! از هر کی هم سوال کردم درست و حسابی نتونست راهنماییم کنه. برای همین با تأخیر ۶ ساعته رسیدم که دیگه خیلی دیر بود.

- بسیار خوب، غیبت شما هم موجهه! البته عنایت داشته باشین که این دلیل یه‌بار مصرفه! اگر باز قصد غیبت داشتین، یه علت بهتربیان بفرمایین!

۴) حسش نبود:

- حضرت آقا.. مهندس‌جان…

- جونم؟ با من بودی داداش؟

- بله جسارتاً با شما بودم! ضمن عرض ادب خدمت هیکل ورزشکاری شما! جسارتاً نماینده هستین؟

- آره گمونم! شما مشکلی داری با این قضیه؟

- خیر بنده بیجا بکنم! فقط خواستم بدونم چرا روز اول نتونستیم شما رو تو مجلس زیارت کنیم؟ یعنی اگر جسارت نباشه خواستم عرض کنم چرا تشریف نیاوردین؟

- حسش نبود!

- بله خب حق با شماست. حس‌عالی برقرار! بفرمایید خواهش می‌کنم.

۵) حالا وقت زیاده:

- جناب یه لحظه ببخشید…

- بله بفرمایید؟

- اینجا مجلس هست. چرا دارید تشریف می‌برین داخل؟

- ناسلامتی خب نماینده مردم(…) هستم!

- خیلی خوشبختم از آشنایی با شما. میشه بدونم روز اول چرا نتونستیم ببینیم شما رو؟ آخه خیلی دوست داشتیم روز اول ببینیم شما رو … آشنا بشیم با هم

- حالا چه عجلهای هست؟ وقت برای آشنایی زیاده؟ اینقدر بیام و برم که قیافم برات تکراری بشه&