به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت حرم امام (ره) در مراسمی که پیش از ظهر امروز در حرم امام راحل با حضور سرداران سپاه، ارتش، بسیج و برخی اعضای ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: امام بزرگوار ما ودیعه خداوند در روزگار بود و این سعادت نصیب ما شد که همزمان با حیات ایشان باشیم.

سید حسن خمینی افزود: نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که چه اتفاقی افتاد که جامعه متحول شد و خیابان‌های تهران که پر از مغازه‌های مشروب فروشی به ناگاه تغییر کردند و منقلب شدند و در واقع از بستر فساد بستر صلاح زاییده شد.

نوه امام خمینی(ره) با بیان اینکه حضور امام باعثشد جوانانی که باید تن به خواسته‌های نفسانی خود می‌دادند فرمانده فتح‌الفتوحات شوند تصریح کرد: این مردم و جوانان در جامعه بودند اما این امام(ره) بود که با انقلاب روحی شرایط را تغییر داد.

وی با بیان اینکه ما هر چه به امام نزدیکتر می‌شدیم مغناطیس امام راحل قوی‌تر می‌شد و در واقع عاشق‌تر می‌شدیم گفت: مغناطیسم وجودی امام راحل بر جریانات مذهبی غیر اسلام نیز اثر گذار بوده و هست.

سید حسن خمینی یادآرو شد: وجود امام به گونه‌ای بود که باعثمی‌شد مردم به کار خوب دعوت شوند؛ کمتر سراغ داریم که امام به جامعه گفته باشد که با حجاب شوید اما بعد از انقلاب همه و حتی دانشجویان بی حجاب نیز حجاب بر سر کردند.

نوه امام روح‌الله با تاکید بر اینکه پشت سر امام یک عمر مجاهده با نفس وجود داشت افزود: پس از انقلاب اسلامی اندیشه ملی گرایی در جهان کران رفت و دین گرایی جایگزین آن شد در حالی که پیش از آن در مبارزات فلسطین مباحثی همچون پان‌عربیسم مطرح بود

وی با بیان اینکه بزرگداشت امام(ره) بزرگداشت معنویت است جان ملت ایران و جهان را تحت تاثیر خود قرار داد افزود: بزرگداشت ایشان بزرگداشت فرد و شخص نیست بلکه پاسداشت بزرگترین نعمتی است که در قرون اخیر به جامعه انسانی عطاء شده است و در پرتو آن میلیون‌ها جان انسان زیر و رو شد. لذا تلاش در این جهت قطعا مورد رضایت خداوند است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه تعریف کردن از پدران خود سخت است، گفت: امام ما نماد یکی از خوب‌هایی است که جهان بعد از معصومین(ع) به خود دیده است.

نوه امام خمینی ادامه داد: برای بزرگداشت امام دوستان ما در سپاه و دولت و همچنین سایر ارگان‌ها تلاش خوبی را انجام دادند اما در عین حال باید توجه کرد که بزرگداشت امام راحل با بریز و پاش‌های غیر لازم همراه نشود. هر چند باید به انداز وسع خود برای تکریم مهمان تلاش کنیم.

وی افزود: با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام (ره) با ولادت امام علی (ع) جزء خوانی قرآن میتواند یکی از برنامههای مراسم باشد.