به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس بیمه ایران در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: طبیعتا با توجه به متنوع بودن اتهامات و وسیع بودن حجم عملیات مالی جریان رسیدگی طولانی خواهد بود.

وی ادامه داد: بیش از ۳ سال از زمان کشف این جرم و جرائم مربوط به آن می‌گذرد که دادرسی طولانی صورت گرفته و قاعدتا رسیدگی در دادگاه هم طولانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه خوشحالم که متهمان زمان کافی برای دفاع از خود را دارندو نماینده دادستان هم به طور کامل از کیفرخواست صادره دفاع می‌کند، افزود: اما باید بگویم متأسفم که اسامی مسئولان و مقامات ذیربط برده نمی‌شود اما امیدوارم این رسیدگی ادامه پیدا کند و تفاوتی بین رسیدگی به اتهامات افراد متهم که در زندان هستند با مسئولان و مقامات مربوطه به وجود نیاید.

نادران ادامه داد: چون دادگاه علنی است باید همانند متهمانی که ۳ سال در زندان بودند بقیه افراد. هم که اتهام شراکت و معاونت دارند نیز نامشان به صراحت ذکر شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که یکی از متهمان مدعی شده برای متهم کردن مسئولان دولتی در این پرونده روی آنها فشار بوده است و در ادامه اعترافات خود را پس گرفته‌اند گفت: فکر نمی‌کنم اینگونه باشد زیرا نماینده دادستان به خوبی تناقض گویی متهم را عنوان کرد که نسبت به روند سال ۸۹ نماینده دادستان بهتر عمل کرد. مستندات به اندازه کافی وجود دارد و هیچ فشاری بر روی متهمان نبوده و باید معلوم شود که فشار نبوده و اختلاس و توزیع سهام‌ها چگونه صورت گرفته است.

نادران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه شب گذشته در جریان دادگاه رسیدگی فساد بزرگ مالی اسمی تعدادی از نمایندگان مجلس و افراد مرتبط با قوه قضائیه در رابطه با این فساد مطرح شد، گفت: هیچ استثنایی بین هیچ فرد و یا قوهای در رسیدگی نباید صورت گیرد و همه در مقابل قانون مساوی هستند و هیچ جای قانون عنوان نشده که افرادی مساویتر هستند.