به گزارش افکارنیوز، ابراهیم انصاریان رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با فارس افزود: ثبت وقایع تاریخی از سنتهای پسندیده بزرگان و رجال سیاسی بوده و میباشد، از جمله این موارد دفاتر یادبود و حاشیه نگاریهائی است که در حوادث و وقایع تاریخی به یادگار مانده و نشان از اهمیت دادن به رویدادهای تاریخی است.

وی اظهار داشت: روز گذشته حضرت آیت‌الله مهدوی کنی ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری در حاشیه افتتاح نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی اقدام به نگارش دفتر یادبود مجلس شورای اسلامی و ثبت این لحظه تاریخی نمودند.

ابراهیم انصاریان تاکید کرد: امید است رهنمودهای علما و روحانیت همیشه مورد توجه مسئولان و خصوصا نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. لذا متن دست خط مبارک ایشان جهت مردم شریف و انقلابی در اختیار قرار می‌گیرد.

آیت الله مهدوی کنی بمناسبت افتتاح مجلس نهم در مرقومه ای، برای مجلس نهم در رفع مشکلات جامعه و پاسخ به مطالبات مردم با شعار تولید ملی آرزوی توفیق کرد.

متن این مرقومه به شرح ذیل است:

«بحمد‌الله والمنه مجلس شورای اسلامی(دوره نهم) به مبارکی و میمنت افتتاح شد امید است که در ظل توجهات حضرت بقیة‌الله الاعظم روحی له‌الفدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری مد‌ظلة‌العالی و حمایت مردم عزیز ایران در رفع مشکلات جامعه و پاسخ به مطالبات آنها با شعار «تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی» که شعار سال۱۳۹۱رهبری است این مجلس و نمایندگان عزیز موفق باشند و دعای امام عصر(ع) بدرقه راهشان باشد. انشاء‌الله تعالی. مهدوی کنی۷/۳ / ۹۱

رجب المرجب۱۴۳۳