در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی «علیرضا سلیمی » در تذکری گفت: شنیده می‌شود که شرکت سامسونگ و ال‌جی با شرایط عجیب و غریب قصد بازگشت به ایران را دارند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: آن زمان که کشور نیازمند سامسونگ و ال‌جی بود آنها ایران را رها کرده و رفتند و اگر قرار باشد به جای پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و با فضایی که آمریکایی‌ها باز کرده‌اند محصولات کره‌ای وارد کشورمان شود، پذیرفتنی نیست. 

مجلس اجازه ورود شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ را به کشور ندهد

وی بابیان اینکه ۵۰۰ کارخانه تولید لوازم خانگی در کشور وجود دارد که ۱۹ میلیون لوازم خانگی تولید می‌کنند، گفت: امروز که کشور در حال توسعه و تولید محصولات لوازم خانگی است، برخی شرکت‌های خارجی قصد حضور مجدد در ایران را دارند. دولت باید توجه کند که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و ال‌جی که به ایران خیانت کردند، نباید اجازه بازگشت به کشور به آنها داده شود.

«محمدباقر قالیباف»  که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: این دقت وجود دارد. به ویژه اینکه در حوزه صنعت لوازم خانگی از جهت کمیت و کیفیت کشور گام بزرگی را برداشته است و هیچ وقت دولت و مجلس اجازه تضعیف تولید داخلی را با توجه به کیفیت بالایی که تولیدات ایرانی دارند، نخواهد داد.