آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی وزارت کشور با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه شورای معاونین وزارت کشور برگزار شد و در این جلسه ضمن تکریم جمال عرف ، محمدباقر خرمشاد به عنوان معاون جدید سیاسی وزارت کشور معرفی شد.

وزیر کشور در این نشست، عرف را از دوستان قدیم و عزیز خود و شخصیتی اندیشمند و فرهیخته از نظر علمی و عملی توصیف کرد و از مجموعه تلاش‌های وی در دوره تصدی معاونت سیاسی وزارت کشور از جمله برگزاری دو دوره انتخابات سراسری تقدیر کرد.

خرمشاد: کار در حوزه سیاسی را با رویکردارتقای کارآمدی دنبال می‌کنیم

وحیدی ابراز امیدواری کرد: ان شاالله از توان علمی و تجربه عملی عرف در بخش‌های دیگر استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین با معرفی محمدباقر خرمشاد به عنوان معاون سیاسی جدید وزارت کشور، گفت: او از شناخته شدگان فضای سیاسی هستند و مسئولیت‌های متعدد و مهمی را در پیشینه خود داشتند.

وزیر کشور با اشاره به توان و ظرفیت علمی معاون جدید سیاسی وزارت کشور، خرمشاد را کارآزموده در عرصه مسئولیت حوزه سیاسی برشمرد.

عرف: برای تحقق آرامش و عقلانیت در فضای سیاسی تلاش کردیم

در این جلسه جمال عرف که قریب به سه سال مسئولیت حوزه سیاسی وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور را برعهده داشت ضمن شکرگزاری به درگاه الهی،گفت: ما در دوره مسئولیت تلاش کردیم فضای سیاسی کشور آرام باشد و در عرصه تحولات سیاسی کشور، عقلانیت حاکم باشد.

وی اجرای قانون، سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و سایر اسناد بالادستی را مبنای اصلی حرکت در دوره مسئولیت در معاونت سیاسی وزارت کشور برشمرد.

معاون سابق سیاسی وزرات کشور، تغییر معاون سیاسی را طبیعت مقطع تغییر دولت‌ها توصیف کرد و از وزیر کشور برای تسهیل این روند تشکر کرد و معاون جدید را مدیری فرهیخته و با تجربه خواند و ابراز امیدواری کرد: خرمشاد در دوره مسئولیت در وزارت کشور موفق باشد.

خرمشاد: مسیر کار در حوزه سیاسی را با رویکرد ارتقای کارآمدی دنبال می‌کنیم

محمدباقر خرمشاد، معاون جدید سیاسی وزارت کشور نیز در این نشست طی سخنانی،گفت: خدا را شاکرم که توفیق خدمت در سنگر جدیدی را به من عطا کرد.

وی تاکید کرد: جایگزینی عرف کار سختی است. بحمدالله او توفیقات زیادی داشت و ان شاالله مسیر کار در حوزه سیاسی را با رویکرد ارتقای وفاق و کارآمدی، مشارکت در عرصه سیاسی کشور دنبال می‌کنیم.