رابرت مالی ، نماینده ویژه این کشور در امور ایران قرار است بمنظور رایزنی درباره ایران به همراه یک هیئت کوچک به مسکو و پاریس سفر کند.

براساس این بیانیه، سفر مالی بین روز‌های ۷ تا ۱۰ سپتامبر (۱۶ تا ۱۹ شهریور) انجام می‌شود و هدف آن نیز دیدار و رایزنی با مقامات روسیه و فرانسه پیرامون برنامه هسته‌ای ایران و ضرورت دستیابی به تفاهمی درباره بازگشت دوجانبه به برجام خواهد بود.

توافقی که دولت بایدن مدعی است قصد دارد از طریق مذاکرات وین، زمینه‌های لازم برای بازگشت کشورش را فراهم کند، اما پس از برگزاری ۶ دور مذاکره در شهر وین میان آمریکا و سایر طرف‌های برجام بجز ایران برای تسهیل بازگشت آمریکا به برجام انجام شده است.

رابرت مالی برای رایزنی درباره بازگشت به برجام به مسکو و پاریس می‌رود

ایران نیز، تاکید کرده است که با توجه به نقض توافق برجام از سوی آمریکا، این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد.

ساعاتی پیش نیز، آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شده است که، ایران ذخیره خود از اورانیوم غنی سازی شده با درصد بالا را افزایش داده است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا شده میزان ذخایر اورانیومی ایران با غنای ۶۰ درصد به ۱۰ کیلوگرم رسیده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش خود همچنین مدعی شد این میزان در ماه مه ۷.۶ کیلوگرم بوده است.