به گزارش افکار نیوز در حالی که تا کنون تنها صادق خیلیان از سوی هیات وزیران، بعنوان استاندار خوزستان انتخاب شده و هیچ فرد دیگری بعنوان استاندار انتخاب و معرفی نشده، اما برخی سایت ها به دروغ حسین مدرس خیابانی را بعنوان استاندار سیستان و بلوچیستان معرفی کردند.

جلسه هیات وزیران، بعداز ظهر یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ به ریاست دکتر رئیسی رئیس جمهوری برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت به صادق خلیلیان به سمت استاندار منتخب خوزستان رأی اعتماد دادند.

هیات وزیران بعد از آن، روز چهارشنبه 17 شهریور جلسه داشت اما خبری مبنی بر اینکه فردی در این جلسه بعنوان استاندار انتخاب شده، اعلام نشد.

اما بعد از جلسه هیات دولت،  برخی رسانه ها به دروغ اعلام کردند که حسین مدرس خیابانی در این جلسه بعنوان استاندار سیستان و بلوچیستان انتخاب شده است.

حتی یک سایت خبری در خبری تحت عنوان «حسین مدرس خیابانی استاندار جدید سیستان و بلوچستان کیست؟» به معرفی وی پرداخت.

همچنین یک سایت مطرح خبری در مطلبی تحت عنوان «گزینه‌های استانداری ۳۱ استان کشور مشخص شدند + اسامی/ انتخاب استانداران خوزستان، فارس و سیستان و بلوچستان/ معرفی استانداران خراسان رضوی، قم و تهران در هفته آتی»، نوشت: تاکنون «صادق خلیلیان» وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم به عنوان استاندار خوزستان، «حسین مدرس خیابانی» سرپرست سابق وزارت صمت به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان و «محمد هادی ایمانیه» رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان استاندار فارس انتخاب شدند تا اولین تغییرات در بین استانداران لقب بگیرند».

این در حالی است که هیات وزیران در جلسه چهارشنبه چنین تصمیم نگرفت.

وحیدی وزیر کشور برای معرفی استانداران به هیات وزیران، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظر مشورتی می گیرد و  از نمایندگان خواست تا در انتخاب استانداران وی را کمک کنند.

در همین زمینه مجمع نمایندگان استانها اسامی برخی افراد را به وزیر کشور ارائه کردند اما با توجه به عدم رای اعتماد مجلس به مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صمت در تیرماه سال گذشته، وی گزینه نهایی مجمع نمایندگان سیستان و بلوچیستان برای تصدی استانداری نیست.

ضمن اینکه وی متولد تهران است و بومی استان سیستان و بلوچیستان نیست و هیچ سابقه کار در استان مذکور ندارد.

حالا معلوم نیست که منتشر کنندگان این خبر دروغ، چرا چنین خبری منتشر کرده و آیا فکر می کنند که با انتشار یک خبر می توانند یک فرد را به استانداری برسانند.