ابراهیم جمیلی ، رئیس خانه اقتصاد ایران در گفت‌وگو با «افکارنیوز» وضعیت اقتصادی کشور را تصریح کرد و اولویت‌های دولت را در شرایط فعلی برشمرد: هرچه زودتر باید تغییرات در سطح معاونان و روسای سازمان‌ها صورت بگیرد. اگر افرادی که در سمت‌های قبلی هستند می خواهند ابقا شوند بهتر است زودتر اعلام کنند. چراکه هم‌اکنون یک سردرگمی و بلاتکلیفی وجود دارد.

وی افزود: این روزها به هر اداره یا سازمانی که می‌رویم شایعاتی وجود دارد که مثلاً فلانی قرار است تغییر کند و فلان نفرات در لیست تعدیل هستند. یا در فضای مجازی هر گروهی به سلیقه خودشان استانداران و مدیران عامل شرکت‌های بزرگ دولتی را معرفی می‌کنند.

جمیلی گفت: این وضعیت یک سردرگمی را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود وضعیت اقتصادی در یک بلاتکلیفی به سر ببرد. البته شخص نظر شخص رئیس‌جمهور این است که کارها با قاطعیت و سرعت انجام بگیرد.

دولت باید سریع تر وضعیت اقتصاد را ساماندهی کند

*تغییرات دولت در سطح کشور باید به‌سرعت تعیین تکلیف شود تا اقتصاد از سردرگمی خارج شود

رئیس خانه اقتصاد ایران ادامه داد: به عقیده ما هم این تغییرات باید به‌سرعت تعیین تکلیف شود و قطعاً دید دولت این است که شایسته‌سالاری شود و این بدین معنا نیست که همه افرادی که بر منصب کار بوده‌اند بایستی تغییر کنند یا همه افراد باید سرکار بمانند.

او تأکید کرد: با اتمام این اقدامات دولت یک جان تازه‌ای می‌گیرد و می‌تواند اقدامات جدی خود را آغاز کند و بتوانند برنامه‌هایی که به مجلس ارائه کرده بودند را شروع کنند.

جمیلی در انتها خاطرنشان کرد: البته در تمام دنیا مرسوم است که اجازه می‌دهند دولت‌ها 100 روز اول را پشت سر بگذارند و بعد از آن شخص رئیس‌جمهور یک گزارش کاملی را از اقدامات ارائه می‌دهد.